Львівський національний університет ім. Івана Франка 19 червня підписав договір з ТОВ «Неостар Груп». Фірма за 1,45 млн грн відремонтує приміщення корпусу факультету педагогічної освіти та проведе благоустрій внутрішнього дворику навчального корпусу університету на вул. Туган-Барановського, 7 у Львові. Директор фірми Петро Козак є батьком керівниці відділу постачання університету.
Згідно з інформацію системи публічних закупівель Prozorro, Львівський національний університет не проводив торгів, а «на пряму» замовив послуги з ремонту в фірми «Неостар Груп». На порталі відсутній кошторис та детальна інформація про обсяги робіт, які будуть виконуватися. Провести ремонт підприємство має до 31 грудня цього року.
За даними бізнес-платформи YouControl, ТОВ «Неостар Груп» зареєстроване у Львові 1 червня 2018 року на вул. Широкій. Керівником та власником фірми є Петро Козак. Основна діяльність підприємства – будівництво житлових та нежитлових приміщень.
Як повідомляє видання «Наші гроші. Львів», за адресою прописки фірми проживає також працівниця Львівського національного університету ім. Івана Франка Марія Касприк. Вона, згідно з довідником університету, є начальником відділу постачання. Нерухомість на вул. Широкій вказана і в декларації за 2018 рік чоловіка Марії Касприк Андрія Касприка. Згідно з документом, вона отримала від Львівського національного університету понад 70 тис. грн.
Марія Петрівна Касприк, ймовірно, є дочкою керівника фірми Петра Козака. Окрім того, раніше жінка була вказана контактною особою на Prozorro щодо закупівель університету.
Як розповів у коментарі ZAXID.NET голова правління Центру громадського моніторингу і досліджень Мирослав Сімка наразі експерти не можуть стверджувати про якісь порушення законодавства під час проведення закупівлі. Адже на порталі Prozorro відсутні документи, які розкривають кошторис та перелік робіт, які має виконати фірма.
«Для того, аби розповісти про порушення, нам потрібно більше відомостей, ми їх плануємо витребувати в університету. Наразі ж у даній інформації вбачається ймовірне ухилення від проведення відкритих торгів, через розподіл і заниження очікуваної вартості до 1,5 млн грн [якщо вартість ремонтних робіт перевищує 1,5 млн грн замовник має проводити відкриті торги]. Окрім того, тут ми підозрюємо ймовірне завищення вартості самих робіт чи матеріалів, оскільки відсутня інформація про проектно-кошторисну документацію, договірну ціну, локальний кошторис тощо», - розповів Мирослав Сімка.
До слова, Львівський національний університет ім. Івана Франка підписав з фірмою 11 угод упродовж всього періоду її діяльності. Їх загальна сума – 8,4 млн грн.