Львівський військовий шпиталь отримав 33 багатофункційні австрійські ліжка

19:17, 11 грудня 2014

Львівському військовому шпиталю врешті передали 33 багатофункційні ліжка. За допомогою спеціального пульта хворі зможуть самостійно регулювати положення тіла і підлаштовувати ліжко до своїх потреб. А це не лише комфорт, а й порятунок від пролежнів.

Таку гуманітарну допомогу військовий шпиталь отримав від однієї з австрійських клінік. Вантаж приїхав до Львова ще наприкінці вересня, але через бюрократичні процедури оформлення, лише зараз потрапив до хворих.

«Це не наша вина, така процедура, на жаль. Наші на митниці вимагають розцінювати вантаж і розписувати його вагу. Ми чекали від австрійців лист-дарчу, щоб вони це зробили, тому все і вийшло так довго», – пояснив начальник складу-аптеки Петро Кузьма.

Про цю допомогу з австрійською клінікою домовилися волонтери і це зайняло два тижні. Вони шоковані, що Україна приймала ліжка в чотири рази довше. «Процедура така: військовий госпіталь подає документи в обласну раду, обласна рада – в Міністерство соціальної політики, а воно – у митну службу. Думаю, в такій складній ситуації можна було прийняти рішення, це, мабуть, залежить від Кабінету Міністрів, максимально спростити процедуру і дати згоду на використання цих ліжок… адже хлопці лежать, навіть важкопоранені, на цілком не відповідних матрацах і ліжках», – зазначив військовий капелан о. Петро Терлецький.

Місцеві митники переконують, що з їхнього боку жодних затягувань не було. Така процедура прописана законом. Вони радять братись за оформлення документів ще до ввезення вантажів, так буде швидше.

«Міністерство соцполітики не видало наказ на конкретну партію про визнання гуманітарною допомогою. Тобто… можливо, варто звернення до Мінсоцполітики готувати завчасно, ще до ввезення на територію України, тоді час витрачатимуть тільки на дорогу», – додав начальник митного поста «Скнилів» Андрій Бойцун.

Що тільки не придумують львівські волонтери, аби обійти бюрократію. Навіть організовують добровольців, які на собі переносять через кордон каски і бронежилети. «Чесно сказати, ми працюємо в напівлегальному, або, можна сказати, і в нелегальному полі. Якщо я це розкажу, то і цей варіант у нас буде закритий. Тобто, якщо вести офіційно чи медичні ліжка, чи іншу офіційну гуманітарну допомогу, вона буде розмитнюватись, оформлятись близько трьох місяців», – зазначив один з координаторів Самооборони Львівщини.

Волонтери кажуть, хоч АТО триває майже рік, законодавство взагалі не змінили.