Львівський ювелірний завод через суд вимагає повернути йому клеймо

10:05, 21 лютого 2013

14 років Львівський державний ювелірний завод - один із чотирьох в Україні - мав право ставити клеймо із вмістом цінних металів самостійно. Із грудня минулого року Кабмін передав цей привілей державній пробірній службі. Відтоді спеціально куплений лазерний пристрій ставить лише фірмовий знак. Тож тепер львівські ювеліри у суді вимагають повернути можливість самим ставити пробу на власні вироби.

Як повідомляють Головні новини Львова, львівський завод - одне із двох ювелірних виробництв, що залишились у державній власності. Тут виробляють близько чотирьох тисяч видів продукції. Майже усі золоті речі мають 585-ту пробу. Це означає, що виріб на 58,5% - із золота. Решта - так звана лігатура - сплав срібла і міді.

Тепер заводу доводиться возити кожен ланцюжок і кожну обручку через все місто. Послуги державної служби обійдуться у мільйон гривень на рік. Та й часу на виробництво іде більше.

«Експедитор, машина, везуть в пробірну інспекцію, в той самий день вони не встигають того зробити. Через день ми лише, в кращому випадку, отримаємо продукцію в зворотному варіанті. Не тільки витрати збільшилися, але й час, приблизно на три-чотири дні - він різко зріс», - каже головний інженер заводу Роман Мончин.

Відтак, підприємство підняло ціни на свої вироби і це одразу позначилось на продажах. Директор заводу вважає постанову Кабміну незаконною, бо право ставити клеймо ювелірам давала вища інстанція - парламент. Однакові із приватниками умови роботи керівник вважає насправді - нерівними.

«Ми сьогодні сплачуємо всі податки, всі. А в Україні державних заводів всього два, а ті, що сьогодні на спрощених системах, вони ж платять в кілька разів менше. Так хто сьогодні в нерівних умовах? Ми, а не вони», - пояснив директор Львівського державного ювелірного заводу Володимир Кузовкін.

Позаминулого року завод заплатив понад 23 мільйони гривень податків. Минулого - понад 15. Цьогоріч, податкові надходження, вочевидь, будуть ще меншими.