«Львівводоканал» щороку недоотримує близько 200 млн грн

15:00, 20 грудня 2012

ЛКП «Львівводоканал» щороку втрачає понад половину води, яку піднімає з свердловин. Про це повідомив голова тимчасової депутатської комісії для вивчення стану систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і наявності очисних споруд, депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Андрій Яворський.

За словами Андрія Яворського, щороку «Львівводоканал» піднімає з свердловин 100 млн. кубометрів води, однак половина цієї води втрачається, і підприємство не отримує за неї кошти. Відтак, згідно з тарифами, ЛКП таким чином втрачає 200 млн грн. Для того, щоб вийти з цієї ситуації, необхідно налагодити повний облік води і належним чином перевіряти стан мереж, додав депутат. За його словами, частина води втрачається через те, що в мережу «Львівводоканалу» є багато «врізів», але відповідальність за це несе саме підприємство, бо саме воно відповідає за стан мережі.

Кошти, які таким чином втрачаються, за словами «свободівця», можна було б скерувати, зокрема, на ремонт очисних споруд, адже на ремонт однієї споруди достатньо 100 млн грн.

У наступному коментарі для журналістів головний технолог ЛКП «Львівводоканал» Микола Одуха визнав, що такі втрати води є. «На превеликий жаль, «Львівводоканал» на сьогодні має понаднормові втрати при реалізації води… При реалізації води споживачам, в основному – мешканцям міста, ці втрати складають 52%. Житло знаходиться на балансі ЛКП. У житлі відсутній облік вхідної води», - пояснив Микола Одуха.

Так, за його словами, вода обліковується в квартирах або за лічильниками, або за нормативами, однак такий облік не є точним. «Відсутність обліку означає, що ми не знаємо, що ми реалізовуємо. Доти, доки не буде налагоджена система обліку води в житлі, доти «Львівводоканал» буде заручником цієї ситуації», – зазначив він.

При цьому Микола Одуха наголосив, що 100% води, яка заходить у Львів, обліковується. Тому зусилля, за його словами, слід спрямувати на встановлення лічильників при вході води в будинки, що дозволило б визначати різницю між об’ємом води, який надходить до міста і тим об’ємом, який реалізовується.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що ЛМКП «Львівовдоканал» отримує 600 тис. грн на місяць від усіх підприємств, які наднормово скидають стоки у міську каналізацію.

Нагадаємо також, що депутати Львівської міської ради під час сесії 14 листопада прийняли протокольне доручення до керівництва ЛКП «Львівводоканал» пояснити кадрову політику на підприємстві.