Львів'ян та гостей міста закликали не підгодовувати голубів на вулицях і площах

14:01, 20 квітня 2015

Науковці та екологи просять не підгодовувати голубів у Львові, бо їх стало надто багато, вони витісняють інші популяції птахів і у них не відбувається природний добір. 

Для Львова достатньо 3-4 тисяч пар голубів, але на сьогодні у місті налічується близько 9-10 тисяч, що втричі більше. Одна з причин – надмірне підгодовування їх людьми.

«Голуби – приручені нами. Вони непристосовані до природних умов, тож мусять жити серед нас. Звісно ж, є багато шкоди від цього, зокрема, для архітектури. На жаль, голуби не є чистими птахами. Вони розносять інфекції та хвороби, хоча і є певною окрасою для будь-якого туристичного міста», – зазначив референт Бюро української греко-католицької церкви з питань екології о. Микола Пришляк, інформує ЛМР.

За словами завідувача кафедрою екології біологічного факультету Львівського університету Звенислави Мамчур, голуби переносять близько 90 видів інфекційних хвороб, зокрема – і повітряно-наземним шляхом, тож заразитись можна і просто вдихнувши їх з пилюкою. Найбільш гуманний вихід – припинити підгодовувати їх.

«Як боротися з голубами і чи варто? Напевно, що так. У світі цю проблему також піднято. Є різноманітні методи, які можна запозичити. Зокрема, в Італії та Франції їм дають корм, який має протизаплідні властивості, і вони просто припиняють розмножуватись. І це один з найгуманніших методів. Окрім того, забороняють годувати голубів на площах міст. У Бельгії ж цю проблему вирішують менш гуманним способом – проводять евтаназію голубів», – пояснила науковець.

Екологи та науковці кажуть, що у цій справі потрібне розуміння людей – бажаючи зробити добре, підгодовуючи голубів, ми забираємо в інших видів птахів можливість розвиватися.