Львів'ян закликають долучатися до проекту з працевлаштування учасників війни

Проект «Воїну – гідна праця!» також шукає волонтерів

12:21, 8 вересня 2015

Демобілізованих бійців та поранених на війні волонтерів із Львівщини закликають долучатися до всеукраїнського проекту «Воїну – гідна праця!». В межах проекту волонтери допомагають їм пройти навчання та знайти нову роботу. Утім, як зауважують представники організатора проекту – «Центру зайнятості вільних людей», мотивувати людей взяти участь у ньому не так легко.

У всеукраїнському проекті «Воїну – гідна праця!», який стартував у грудні 2014 року, працює 30 волонтерів, четверо – у Львові. Долучилось до нього близько 20 роботодавців із галузі деревообробки, обробки каменю, збирального виробництва, а також кол-центри, торгівельні центри, служби охорони, мережі АЗС, кур’єрські служби.

Лідія Чупляк, волонтерка «Центру зайнятості вільних людей». Фото: Мирослав Пархомик/ ZAXID.NET

Наразі волонтери допомагають близько 60 підопічним, половина яких – з інвалідністю. На Львівщині у програмі беруть участь десять людей. З них частина лікується у військовому шпиталі, хтось навчається, для декого шукають житло та планують організувати навчання англійської мови, для когось – реабілітацію за кордоном.

Численні учасники програми здобули кваліфікацію масажиста та менеджера з продажу, працюють на заправці та оператором відділення кур'єрської служби.

«Деякі компанії відгукнулись одразу, і перші пропозиції від роботодавців уже чекають на кандидатів: це робота в кол-центрах різних міст України, робота менеджерів з продажу тощо. Наші волонтери працюють із потенційними роботодавцями та поступово створюється мережа лояльних роботодавців для працевлаштування людей з інвалідністю та без», - розповіла ZAXID.NET координаторка проекту у Львові Лідія Чупляк.

Також, за її словами, волонтери організовують заходи з навчання та підвищення кваліфікації воїнів з інвалідністю та без інвалідності з метою їх психологічної та соціальної адаптації в нових умовах.

«Деякі бійці з інвалідністю, з якими ми працюємо, тільки зараз закінчують медичну реабілітацію. Однак, у процесі спілкування виявляється, що їм ще потрібна психологічна підтримка та фізичне відновне лікування. Багато хто потребує юридичної підтримки для отримання посвідчення УБД, інваліда війни, отримання пільг та ін. Лише після цього ветерани готові думати про можливість подальшого навчання, перекваліфікації та працевлаштування. А це є надзвичайно важливою частиною їхньої соціальної адаптації», - каже Лідія Чупляк.

Лідія Чупляк разом із пораненою на війні волонтеркою Оксаною Нежальською, що проходить у Львові навчання від ЦЗВЛ

Робота волонтерів, за її словами, має свої особливості. Насамперед, ветерани з інвалідністю самостійно не звертаються по допомогу – працює лише безпосередня комунікація із кожним ветераном та рекомендації інших волонтерських організацій. Інша особливість полягає в тому, що ветерани з інвалідністю проживають у різних регіонах. Ті, хто найбільше потребує допомоги – з невеликих містечок та сіл, отже, працювати з ними потрібно в місцях проживання. Також ветерани з інвалідністю, як і особи з обмеженими фізичними можливостями загалом, потребують індивідуального підходу.

«Після спілкування з хлопцями ми розуміємо, що не всі готові фізично та психологічно. Причини різні – не можуть думати про роботу поки йде війна, тому займаються волонтерством – допомагають своїм побратимам, які залишилися там. Ще не закінчилася фізична реабілітація – протезування та ін. Самого лише інформування замало. Ми співпрацюємо з волонтерами у шпиталях, психологами, юристами. З їхньою допомогою контактуємо з хлопцями, яким найближчим часом знадобиться наша підтримка», - каже Лідія Чупляк.

Контакти для ветеранів та волонтерів з інвалідністю (063) 802-61-51

Західний регіон, м. Львів (067) 77 39 771

Контакти для ветеранів без інвалідності

+380 (067) 507 09 30, +380 (066) 500 35 75, +380 (093) 167 37 81

Сайт «Центру зайнятості вільних людей» – czvl.org.ua