Львів'ян закликають пильнувати своїх домашніх тварин під час прогулянок

У місті знову відновилися випадки отруєння собак

16:50, 12 грудня 2016

Власники домашніх тварин у Львові б’ють на сполох: у Сихівському районі, а також біля вигульного майданчика у парку імені Івана Франка виявили небезпечні пакети з їжею, в яких була отрута. Її, мовляв, спеціально залишають знищувати собак. Вже є й постраждалі.

Львів’янка Віка одного дня як зазвичай гуляла зі своїм собакою Кейсі. Зупинились біля садочка на вулиці Морозній. Дівчина лише на мить відвела погляд, а собака вже їла щось із пакета, який залишили біля паркану.

«Вона просто почала це заковтувати. Я зразу ж її забрала, уваги якось не звернула. Нічого з нею не сталося. Але прийшли додому і через дві години зразу приступи почалися», – каже господиня Кейсі Вікторія Угринович.

Кейсі не можливо було впізнати, розповідає Віка. Її почало трусити, з рота пішла піна. Собака не стояла на ногах. На щастя, господарі вчасно викликали ветеринара. Вердикт ― отруєння. На відновлення здоров’я тварини пішло дев’ять днів і не одна тисяча гривень. Втім наслідки і досі помітні.

«Вона стала дуже агресивна, вона не контролює себе. Вона їсть не контрольовано, тобто вона змінилась дуже сильно», – додає Вікторія.

У їжу, яку навмисне залишають для тварин, підкидають ліки, призначені для людей. А вони в аптеках є у вільному доступі. Препарат токсичний для тварин, адже ті не мають ферменту, який його б розщеплював. Тому люди гуртуються і шукають такі небезпечні знахідки.

«Я знаю таких людей, які самі ходили збирали і знаходили. Тобто якісь такі викинуті таблетки були, навіть в їжі були таблетки», – говорить Віра Бойко, яка гуляє з собакою.

Люди розповідають про десяток таких отруєнь на Сихові. Але у районному відділі поліції зареєстрували лише три випадки. В одному з них собака не вижила. Правоохоронці кажуть: якщо отруєння підтвердили ветеринари ― за справу візьмуться вони.

«Якщо є причина отруєння, звичайно, треба звертатися в поліцію, отримувати постанову, проводити експертизу і встановлювати осіб, які отруїли», – розповідає начальник слідчого відділення Сихівського відділу поліції Роман Дзюдзь.

Ветеринари розповідають, що це брудні справи догхантерів. У такий спосіб ті хочуть знищити безпритульних собак, які, мовляв, небезпечні для людей. Та зазвичай вуличні собаки не ведуться на такі пастки.

«Безпритульні собаки, які остерігаються людей, не підходять практично, не підбирають отруту. Тому що вони мають дуже сильний інстинкт самозбереження і якщо вона пахне чимось не тим, вони ту їжу не будуть брати», – пояснює ветеринарка в ЛКП «Лев» Ольга Кіщук.

Тому можливості поласувати на вулиці не втрачають домашні улюбленці. Ветеринари радять гуляти з собакою на повідку, ретельно стежити за ним, а ще краще одягати намордник, уникати кущів та смітників. Якщо ж собака щось підібрав і помітні зміни в поведінці ― потрібно діяти негайно.

«Вдома треба мати антидот, вітамін B6, спірідоксин. Він коштує копійки і його треба мати декілька упаковок вдома. Колять в середньому 1-1,5 мілілітри на кілограм ваги», – додає ветеринар.

Любителі тварин наголошують: лише посилення відповідальності і великі терміни ув’язнення за такі вчинки зменшать прикрі випадки. А ще непогано, якби запрацювала зоополіція.

«Я знаю, що в Києві ніби навіть прийнято рішення про введення зоополіції. Поки що в інших містах цього немає, але це той напрямок, по якому необхідно рухатися», – твердить директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.