Львів’ян закликають створювати прийомні сім’ї

21:15, 6 липня 2011

Львів’ян закликають створювати прийомні сім’ї. На сьогодні у Львові створено вісім прийомних сімей, де виховуються 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.

Про це 6 липня на брифінгу повідомив начальник відділу у справах дітей Львівської міської ради Ростислав Тимків.

Він зазначив, що прийомну сім’ю можуть створити подружжя чи окрема особа, які за плату беруть на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

«У разі створення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть за платню прийомних дітей на власну житлову площу із відповідними санітарно-гігієнічними та побутовими умовами. При цьому прийомні діти не можуть претендувати на житлову площі прийомних батьків. Прийомні діти виховуються в такій сім’ї до досягнення 18-річного віку. А в разі продовження навчання в професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів», - зазначив Ростислав Тимків.

Фінансові виплати при функціонуванні прийомної сім’ї. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткові мінімуми для дітей відповідного віку (на 1.07.11 на одну дитину віком до 6 років – 1664 грн в місця, на одну дитину віком від 6 до 18 років – 1994 грн в місяць). Одному з прийомних батьків виплачується щомісячне грошове забезпечення розміром 35% прожиткового мінімуму на кожну дитину, але не більше 1,5 прожиткових мінімуму для працездатної особи (на 1.07.11 – не більше 1440 грн в місяць).

Як розповіла керівник Львівського міського центру для сім’ї, дітей та молоді Віра Покотицька, перед тим, як створити прийомну сім’ю майбутні прийомні батьки проходять відповідне навчання (лекції, тренінги, обговорення). «Це потрібно, щоб самі майбутні прийомні батьки визначилися, чи готові вони стати ними», - зазначила Віра Покотицька.

Вона зазначила, що у сім’ях діти навчаються того, що не може їм дати інтернат, зокрема, як готувати їсти, як платити за комунальні послуги та інше.