Львів’ян запрошують на допрем’єрний показ вистави та виставку унікальної ікони

16:10, 23 жовтня 2015

Весь вікенд у Львові відбуватиметься Свято сиру і вина. Знані люди власними ногами робитимуть з восьмисот кілограмів ягід вино на наступний рік. На гостей чекатиме День THE BEATLES, львівський сирник, cork-arty- інсталяції від Сергія Ткачука, кінопокази під келих з вином та дегустації. А фермери Західної України привезуть на продаж натуральні сири та вина.

«Закликаємо всіх прийти на свято, бо гривня з кожного проданого квитка піде вже традиційно, як з усіх осінніх фестивалів, на кардіологічне відділення ОХМАТДИТУ», – зазначив організатор Свята сиру і вина Андрій Сидор.

Вперше за понад півстоліття у Львові виставили ікону «Страшний суд» у Національному музеї. Унікальну ікону, датовану сімнадцятим століттям, врешті покажуть глядачу. Вона потрапила до музею у шістдесятих роках минулого століття з експедиції Бориса Возницького та Петра Лінинського в селище Меденичі.

Її п’ять років реставрував Володимир Мокрій: суд відкрився, коли реставратор зняв верхні нашарування із зображення дерева Ессея. Унікальність її і в тому, що героями є навіть злочинці, качмарі, злословці, які, ймовірно, траплялися іконописцю в житті.

«В селі могла жити якась качмарка, яка була винятковою, на яку всі звертали увагу і вона піддавалася осуду населення», – заступник директора Національного музею ім. Шептицького Оксана Біла

Вже сьогодні у театрі імені Лесі Українки запрошують на допрем’єрний показ вистави «Великий льох» за поезіями Шевченка. У її композиції – пророцтво Кобзаря про врата до Раю. Театральне дійство – це історія двох мандрівних кобзарів, які через слово та спів пробують відновити, серед образів та естампів, пошуки тих врат.

«Мені хочеться, щоб Шевченко був завжди актуальний. Вірніше він є актуальний. Але, щоб ми чули його актуальність. Бо він забронзовів у нас», – пояснив режисер Євген Худзик.