Львів'ян запрошують на лекцію про «Святоюрську Мадонну» Олекси Новаківського

26 серпня

У неділю, 26 серпня, у художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського у Львові о 15:00 відбудеться лекція «Святоюрська Мадонна – незавершений шедевр майстра».

Під час презентації відвідувачі зможуть ознайомитися з історією «Святоюрської Мадонни» - твору, над яким визначний український художник працював упродовж останніх років життя та побачити декілька ескізних варіантів композиції. Також можна буде оглянути інші роботи Олекси Новаківського на сакральну тематику. Про це повідомила дирекція музею.

Захід приурочили до свята Успіння пресвятої Богородиці, яке відзначається 28 серпня, та роковин смерті Олекси Новаківського – 29 серпня.

Нагадаємо, художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського у Львові був створений 1972 року, коли за рішенням ЮНЕСКО культурна й мистецька громадськість Львова святкувала 100-ті роковини з дня народження художника. Музей відкрили у колишній заміській віллі художника Яна Стики. Цю вілу для українських митців придбав митрополит Андрей Шептицький. У 1913-1935 роках Олекса Новаківський тут мешкав та працював.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Кокаїн, діаманти та малайзійська тюрма
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
Масштабна пожежа у Львівській обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»
«Авто Євро Сила» вдруге заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні