Львів’янам менше відшкодовуватимуть за історичні вікна у центрі

17:05, 26 червня 2013

У Львові змінено співвідношення фінансування історичних вікон та брам у межах проекту GIZ та Львівської міської ради «Розвиток та оновлення історичної частини Львова». Тепер мешканці платитимуть 30% вартості робіт, решту – уряд Німеччини (GIZ).

«Змінювати співвідношення фінансування програми «Реставрація історичних вікон та вхідних дверей» довелось через постійні проблеми з казначейством. Через те, що казначейство системно не проплачує міські кошти, на деякий час навіть було призупинено виконання робіт. Щоб і надалі реставрувати вікна і брами, адже заявок є надзвичайно багато, ми знайшли такий вихід із ситуації», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

За інформацією GIZ, на реставрацію вікон та дверей за відповідною програмою надійшло близько 600 заявок.

Раніше фінансування відбувалося за такою схемою: мешканці оплачували 20% вартості робіт, інші 20% – ЛМР (Інститут міста) та 60% – уряд Німеччини (GIZ).

Нагадаємо, 11 листопада 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення, що заміна вікон і дверей в центральній частині міста можлива тільки у разі, якщо вони не підлягають реставрації.

Додамо, з січня 2013 року за заміну історичних вікон та дверей без дозволу штрафують не тільки власників квартир, але й компанії, що виконали роботи.

Як інформував ZAXID.NET, реставратор Крістоф Юнгганс розповів, що через заміну дерев’яних вікон на пластикові в квартирі змінюється мікроклімат.

Нагадаємо, через заміну автентичних вікон на пластикові в історичній частині Львова Галицька районна адміністрація подала до суду 38 позовів.