Львів’янам показали, як прокладають трамвайну колію на Сихів (аерозйомка)

18:10, 21 квітня 2016

Організатори кампанії «Я люблю трамвай» ініціювали екскурсію на будівництво трамвайної колії на Сихів. Прогулянка почалась з вул. Стуса, де вже прокладена частина колії та дорожнього покриття.

В екскурсійній групі вісім мешканців. Гід на найближчі півтори години – головний інженер компанії «ОНУР». Ця фірма й будує колію. Перша зупинка на відтинку, де вже прокладають дорожнє покриття. Його товщина 22 см.

«Тобто піщана основа 30 см, щебенева основа 33 см і 22 см асфальтобетонного покриття», – зазначив головний інженер компанії «ОНУР» Олександр Добоні.

Далі тверда основа закінчується. Тож йдемо місцями, де стоїть важка техніка. Тут засипають дорогу щебенем, вмонтовують опори, і вже де-не-де є трамвайні плити.

Найбільша морока з новим каналізаційним колектором. Щоби він не зруйнувався через газову корозію, всередині бетонні труби обробляють поліетиленом, тому вони й зелені. Довжина збирача стоків – 812 м. Під землею він розташований сходинками навмисне.

«Через певний період влаштовуються перепадні камери. Труба, яка входить, і труба, яка виходить, вони на різних рівнях, тобто сходинки, які гасять потік і вирівнюють якраз ці похили колектора», – пояснив Олександр Добоні.

Поміж огорожу, якої за два роки будівництва вже витратили 10 км, підходимо до кінцевої точки. Тут колектор прокладають закритим способом. Для цього є у 12 місцях такі глибокі «стволи».

«Стволи призначені для спуску труб, а опісля тут буде камера каналізаційного колектора, тобто по закінченні будівництва будуть два люки», – розповів начальник дільниці Юрій Кульчановський.

Для львів’ян така екскурсія незвична, втім буде, що згадати і розповісти іншим.

«Мені сподобалась ця екскурсія, досить цікаво розповідає, пізнавально», – поділився відвідувач екскурсії Максим Лупців.

Будівництво трамвайної колії на Сихів з висоти пташиного польоту

Якщо охочі подивитись на будівництво зголосяться – екскурсію проведуть ще. Втім, організатори кампанії «Я люблю трамвай» всіляко популяризують електротранспорт й без того.

«В нас є багато таких конкурсів, різних проектів для того, щоб люди побільше користувались електротранспортом, оскільки це екологічніше, це краще для міста. Ми от розробили таку розмальовку «трамвай на Сихів», де діти можуть почитати цікаву інформацію, там більше віршиків, а батьки отримують цифри і факти про трамвай», – розповіла куратор кампанії «Я люблю трамвай» Христина Пархуць.

Будівництво трамвая на Сихів почали два роки тому. Зараз це – найбільший будівельний проект у Львові. Його бюджет – понад 25 млн євро.

«На цей час оплачено підряднику 12,3 млн євро. Це частково кошти міського бюджету та кошти Європейського банку», – додала в.о. заступника директора з фінансів ЛКП «Львівавтодор» Вікторія Кірницька.

Запустити новий маршрут мають восени цього року.