Львів’янам пояснили, як можна буде прописуватися на дачах

12:39, 12 вересня 2014

Депутати Верховної Ради проголосували за внесення змін до деяких законодавчих актів України. Якщо законопроект підпише президент Петро Порошенко — реєструвати місце проживання дозволять у садових та дачних будинках, якщо ж ті відповідатимуть державним будівельним нормам.

Львів’янин пан Володимир вже три роки з дружиною живе у дачному кооперативі. У господі подружжя хатина, ділянка для городини та інші міські вигоди.

«У нас тут газ природній, опалення конвекторне, що дуже зручно. Є душ, туалет. Вигрібна яма, з якої відходи викачує спеціальна машина. У нас все як в місті», — пояснює житель дачного кооперативу Володимир Верхрадський.

Прописатися тут давно готові, однак ніхто не бере. Люди сподіваються, що нові зміни до законодавчих актів, за які проголосували народні депутати, допоможуть їм тут поселитись офіційно.

«Є люди, які з малими дітьми, тобто вони не можуть отримати: ні допомоги, ні нічого тому, що немає фактично прописки і це є деяка проблема. Звичайно, що прописатися до свого гніздечка було б дуже добре», — розповідає жителька дачного кооперативу Марія Борисова.

У селишній раді вже працюють над тим, аби приєднати дачний масив до села. Нові зміни їм якраз на руку.

«Ми над тим цим питання працюємо з 2006 року. Тоді почали розробляти генеральний план села Підрясне включаючи в це село великий дачний масив. Зараз ми на завершенні проекту землеустрою щодо внесення змін щодо меж населеного пункту. Я, наприклад, підтримую цей законопроект тому, що розв’яжеться питання житлового фонду. Тобто в приміських населених пунктах будуються не маленькі дачні будинки, а фактично дачні будинки в яких можна проживати. Їх площа перевищує 50, 100 квадратних метрів», — розповів сільський голова Рясне-Руської сільської ради Емілія Смокоровська.

Аби прописатися у дачному чи садовому будинку треба, щоб дім відповідав державним будівельним нормам. Зокрема, згідно з нормами, відстань від сусідського дому має бути більше як шість метрів, розповідає директор науково-проектної фірми «Гал-Проект» Едуард Нестерович.

«Житлові кімнати повинні бути не менше 8 квадратних метрів. У дачних будинках це важко виконати. Щодо утеплення тут таких жорстких норм немає. Ще один момент санітарно-технічні вимоги: має бути і туалет відповідний і ванна», — зазначає фахівець.

Коли ж житло відповідає усім нормам, далі справа буде за бюрократією. Доведеться збирати папери і оббивати пороги різних інстанцій.

«Людина повинна зібрати документи щодо землі, щодо переведення будинку в житловий фонд і тоді вже звернутися з усіма документами до Державної міграційної служби для того, щоб здійснити реєстрацію проживання», — розповів завідувач сектора юридичного забезпечення Державної міграційної служби Руслан Клапчук.

Допоки законопроекту не підписав президент, українцям залишається вичікувати цього моменту.