Львів’янам пропонували продати голоси за гречку

16:53, 22 жовтня 2014

У середу, 22 жовтня, на площі біля пам’ятника Шевченкові пройшла передвиборча флеш-моб-акція «Ярмарок підкупу». Активісти нагадали львів'янам, яким чином сьогоні кандидати намагаються купувати голоси виборців.

Організував захід Громадський сектор Майдану Львова. Перехожим, зокрема, пропонували продуктові набори, ліки, канцелярські приладдя, аби ті продали свій голос вигаданому кандидату. Охочих продати голос не знайшлося. Львів’яни заявляли, що стояли на Майдані, що не продадуть голос за гроші.  Чимало людей наголошували, що голосуватимуть за майбутнє, а не «за те, що було». Про таку ж позицію заявили і туристи з Одеси, які саме потрапили на акцію.

Як розповіла ZAXID.NET представник Громадського сектору Майдану Ольга Сало, це вже третя акція в Україні. Перші дві пройшли в Києві та Херсоні.

«Ми хочемо нагадати, щоб люди голосували не лише за імідж, а й за біографії. Щоби дізнавалися, чи не голосував кандидат за диктаторські закони, чи не приховав статки, чи не був спійманий на корупції, чи не підтримував сепаратизм та окупацію, і про що йдеться у його програмі зокрема,» - наголосила вона.

До участі в акції зголосилися громадські активісти та студенти.

Активістка Громадського сектору Майдану Марія розповіла ZAXID.NET, що таким флеш-мобом вони намагались розповісти, що крім прямої агітації є ще непрямі методи підкупу.

«Ми хотіли продемонструвати найпопулярніші методи підкупу. Зокрема, це нові лавки в скверах, пропозиція поміряти тиск, надання канцтоварів школам в подарунок, ласощі, ремонти доріг. Найпопулярніший з них – продуктові набори, знаменита «гречка» - додала активістка.

Наприкінці флеш-мобу активісти роздали містянам листівки із закликом «Голосуй чесно!»

Нагадаємо, що перевірити інформацію про кандидатів можна на сайті chesno.org. За дослідженням руху «Чесно», лише 12 з 29 партій, які зареєстрували виборчі списки, частково розкрили інформацію про себе, розмістивши її на офіційному сайті. На сайтах решти політичних сил розміщено переважно інформацію лише про їхніх лідерів.

У свою чергу, із 140 зареєстрованих кандидатів в одномандатних виборчих округах Львівської області частково розкрили інформацію про себе на сайті партії, від імені якої балотуються, лише 36 осіб.