Львів’янам пропонують вийти на вулиці 22 червня з портретами закатованих

20:55, 30 травня 2011

Член-засновник Української Гельсінської групи, дисидент, політв’язень радянських таборів, проректор УКУ, письменник Мирослав Маринович пропонує 22 червня продемонструвати «справжню роль комунізму» тим, хто планує приїхати до Львова зі Сходу України.

Як зазначив Мирослав Маринович, виступаючи у Львівській обласній раді 30 травня під час громадських зборів «Зупинимо політичні репресії в Україні!», цього дня львів’яни можуть вийти на вулиці з портретами закатованих під час радянської окупації, з інформаційними плакатами з музею «Тюрма на Лонцького», щоб «всі, хто насмілиться приїхати, побачили, як Львів сприймає їхні символи».

«Але залишається питання, як зробити так, щоб не було провокацій сторонніми силами? Важливо, щоб у всіх організатори цих заходів була думка подбати і не допустити провокацій. У Львові чимало місць скорботних. Треба провести поминальні і скорботні заходи і вшанувати жертв комуністичного і нацистського режимів», – сказав Мирослав Маринович.

Він також зауважив, що на відміну від 9 травня, події у Львові 22 червня матимуть міжнародний вимір.

«Є інформація, що мають приїхати депутати Держдуми Росії, тобто тут вже включаються інші механізми. Провокація міжнародного рівня має бути припинена в самому її зародку», – наголосив Мирослав Маринович.

Він зауважив, що йому ганебно було читати інформацію про те, що «наша доблесна міліція» не допускала автобуси з патріотичними політичними силами і духовенством до Києва.

«Чому такої ревності немає у цьому випадку, коли йдеться про відверту провокацію проти львівської громади?», – наголосив Маринович.

Також Мирослав Маринович зазначив, що є дві речі, які не можна дозволити собі допустити: пропустити провокацію повзу увагу так, ніби нічого не відбулося, а також зробити все допустиме, «щоб нас не загнали в ту картинку, яку потім покажуть в Росії і не тільки».

«Те, що відбувається, для мене дуже прикра річ, я постійно відчуваю, може, свою провину, може, наш спільну, тих політв’язнів за те, що немає судового визначення про злочини комунізму. Мені неспокійно на душі, адже це метастази ракової пухлини, яку ми не вилікували. Також сміємо дати нас спровокувати! Між цими двома крайнощами є спектр наших можливостей. Можливо, це не буде одне рішення, яке нас врятує, бо представники церкви не робитимуть того, що робитимуть молоді дівчата і хлопці, любителі флеш-мобів», – наголосив Маринович.

Він додав, що дії львів’ян 22 травня мають бути такими, щоб потім за них не було соромно.

«Світ має знати нашу позицію. Вона має бути озвучена зрозумілою для Заходу мовою. Але не поспішаймо травмувати мешканців Східної України, вони багато що також розуміють! Будьмо обачні, мудрі в цьому плані!», – наголосив Мирослав Маринович.

Своєю чергою секретар Львівської міської ради Василь Павлюк зазначив, що до 22 червня Львівська міськрада підготує інформаційні стенди, які буде виставлено біля Оперного театру.

«Це буде виставка, яка розповідатиме про злочини 1939 року. На совісті львів’ян, я не закликаю до агресії, але сказати своє «фе», – сказав Павлюк і додав, що львів’яни, як мають інформацію про радянську окупацію, мають поділитися нею з тими, хто приїде до Львова 22 червня.

Як інформував ZAXID.NET , «В Україні продовжується геноцид нації! Нас переслідують за те, що ми українці», – заявила у Львівській обласній раді 30 травня під час громадських зборів «Зупинимо політичні репресії в Україні!» колишня політв’язень Ірина Калинець.

Також 30 травня у приміщенні Львівської обласної ради пройшли громадські збори «Зупинимо політичні репресії в Україні!», які затвердили рішення, одним із пунктів якого є створення Комітету визволення політичних в’язнів.