Львів’янам пропонують визначити найцікавіші історичні пам’ятки

12:50, 23 листопада 2011

У Львові розпочинається онлайн-опитування в межах проекту «Доповнена реальність», яке дасть змогу визначити найцікавіші історичні об’єкти міста.

Опитування, яке стартувало на міському туристичному порталі, дає змогу всім шанувальникам культурної спадщини Львова самостійно оцінити, наскільки той чи інший історичний об’єкт є цікавим для сучасників. Для львів’ян, які хочуть долучитися до популяризації пам’яток Львова, передбачена можливість додавати історичні фотографії рідного міста із сімейних архівів, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

Відбувається опитування за підтримки Львівської міської ради та оператора мобільного зв’язку МТС.

Щоби полегшити голосування, МТС пропонує порівняти історичні фотографії пам’яток із сучасними. Багатьох об’єктів, фотографії яких розміщені в опитувальнику, вже не існує або вони зазнали суттєвих змін, тому до кожного фото додається сучасна адреса та інформація про історичну пам’ятку або про місце, де вона раніше розташовувалася.

«Збереження історичної спадщини Львова – це те, що має об’єднати громаду, бізнес, владу. Належне ставлення до наших пам’яток починається з інформування та популяризації. У цій справі дуже важливим є зворотній зв’язок, розуміння того, як львів’яни самі оцінюють культурну спадщину рідного міста», - зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

За його словами, онлайн-опитування виконує дуже важливе завдання – залучає львів’ян до оцінки історичної спадщини: «Адже ставлячи оцінку чи ділячись своїми враженнями в соціальних мережах, відвідувачі порталу одночасно отримують додаткову інформацію про історичні об’єкти, нові емоції. Важливо також й те, що відвідувачі сайту зможуть самостійно додати історичну фотографію із свого сімейного архіву, яка теж візьме участь в рейтингу. Це відіграє важливу роль у формуванні історичної свідомості особи, відповідальності за долю рідного міста. Адже людина, яка проголосувала за пам’ятку, яка їй сподобалася, або додала свою фотографію, не буде байдужою до рідного міста, до його історії».