Українське товариство сліпих у Львові до Міжнародного дня білої тростини підготувало концерт та виставку робіт. Метою заходу було привернути увагу до людей з особливими потребами та допомогти адаптуватися у суспільстві.
Про це інформують «Головні новини Львова».
У спеціалізованій бібліотеці імені Шевченка УТОСу налічується понад 40 тис. книг шрифтом Брайля. Степан Підлужний, який понад 10 років працює бібліотекарем, розповів, що зараз найбільша потреба в україномовній аудіокнизі.
«Дуже потрібні аудіокниги», - зазначив Степан Підлужний. Він отримав нагороду міського голови.
«Наша задача - сприяти, купувати ті речі, які роблять незрячі. Я запланував одну з наступних нарад з керівниками районів в тих майстернях, де працюють незрячі, щоб подумали, як ми можемо збільшити замовлення, щоб люди мали роботу», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Для незрячих людей діють муніципальні субсидії, які місто профінансувало у сумі 1, 1985 млн грн з початку року. Також є державні пільги, які покривають половину плати за житлово-комунальні послуги.
«Кілька років поспіль з міського бюджету ми здійснюємо виплати. Зокрема, існують пільги для незрячих людей, які мають першу групу інвалідності - 50% пільги на ЖКГ. Для людей, які мають другу групу інвалідності - 40% пільги на ЖКГ. Станом на 1 жовтня ці пільги отримала 931 особа. З міського бюджету на це пішло 655 тисяч грн», - розповіла начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Федорович.
Загалом у Львові на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 1283 незрячих.
Нагадаємо, в Україні практично немає банкоматів зі шрифтом Брайля та звуковими програмами. У Львові вперше в Україні спеціально для людей з вадами зору Львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих розпочав виготовлення супровідних інструкцій до ліків.
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.