Львів'яни готові важко працювати за кордоном, аби отримувати зарплату в євро

18:24, 24 квітня 2015

Серед львівської молоді стають все популярнішими поїздки за кордон на сезонні заробітки. Українці готові збирати ягоди, гриби, обробляти плантації, аби лише отримати зарплату в євро. 

У Христини вища економічна освіта, проте вона хоче їхати на заробітки до Польщі. В Інтернеті побачила оголошення з вакансіями.
 
«Я б хотіла влаштуватися на роботу на квіти, але немає таких вакансій. Можна працювати у готельному бізнесі, або на птахофабриці. Мені підійде і це. Тут немає можливості заробити стільки грошей, як там», - наголосила Христина. Дівчина сподівається заробляти в місяць від дев'яти тисяч гривень. 

Найпопулярніші вакансії за кордоном - це адміністратор у готелі, кухар та збирач врожаю. А приблизно за 200 євро турфірма допоможе охочим влаштуватися збирати полуницю.

«Люди їдуть спочатку на півроку, мінімум два місяці. Вони повинні працювати щодня», - розповів директор туристичної фірми Тарас Антонів.

Однак мрія багато заробити може завести і у рабство. Найбільше ризикують ті, хто їде не офіційно, за туристичною візою. 

«Треба їхати тільки офіційно, для цього повинен бути договір з роботодавцем, а ще перед тим, як людина звертатиметься до агенції, яка пропонує знайти роботу за кордоном, повинна переконатись, що фірма також працює легально і має ліцензію», - наголосив директор центру соціальної адаптації Ігор Гнат.

Ще експерти радять після прибуття на місце праці одразу ж піти в українське консульство і стати на облік, повідомити родичів де і з ким мешкаєте та уважно прочитати договір.