Львів’яни катались на велосипедах із зав’язаними очима

Біля Оперного театру організували соціальний експеримент

14:01, 25 червня 2016

У суботу, 25 червня, на «стометрівці» біля Оперного театру у Львові провели соціальний експеримент. Кожен охочий мав змогу проїхатись на задньому сидінні велосипеда-тандема в із зав'язаними очима. Таким чином львів'яни могли відчути те, що зазвичай відчувають незрячі люди.

Організаторка заходу Тетяна Бойко розповіла ZAXID.NET, що кількахвилинна їзда із зав’язаними очима допомагає побачити, а точніше відчути світ очима незрячої людини.

«Ми хочемо сприяти тому, щоб люди з вадами зору включалися в життя громади, але для цього також треба розуміння з боку зрячих людей. Саме через це ми проводимо сьогоднішню акцію і пропонуємо проїхатись на велосипеді-тандемі: спереду сідає «пілот», а ззаду – людина із зав’язаними очима», – зазначила Тетяна Бойко.

Основна мета заходу – привернути увагу людей до ІІ Всеукраїнського велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!», в якому візьмуть участь як незрячі, так і зрячі люди. 

«Ми стартуємо в серпні, будемо їхати зі Львова до Одеси. Наразі триває збір коштів на велопробіг. 23 червня ми запустились на «Спільнокошті» і тому закликаємо українців підтримати нас фінансово. Ми вже  маємо підтримку від Львівської міської ради, від наших партнерів з Києва, але все одно цього недостатньо і треба ще як мінімум  50 тис. грн, щоб втілити нашу мрію в життя», – наголосила Тетяна Бойко.

Така акція викликала зацікавлення у львів’ян, адже біля велосипедів утворилась невелика черга з охочих покататись. «Дуже незвично, бо ти маєш довіряти людині, яка їде попереду, бо, якщо ви впадете, то разом. У мене дивні відчуття, адже це дуже незвично для людини без вад зору», – поділився враженнями учасник заїзду Олексій.

Також до акції приєднались ті, заради кого вона власне була організована, – незрячі львів’яни, які охоче катались на велосипедах.

Незрячий Роман розповідає, що їзда на велосипеді – це хороша фізична реабілітація. «В мене є багато незрячих знайомих. Деякі з них майже весь час сидять вдома, і коли їм пропонуєш взяти участь в якійсь акції, то вони бояться кудись вийти, комплексують дуже сильно. Добре, що є такі акції, які допомагають розслабитись, відчути  цей вітер. Покататися на ровері – це можливість відчути такі самі емоції, які відчуває зряча людина», – зазначив він.