Львів’яни можуть пропонувати свої ініціативи щодо покращення життя в місті

15:13, 11 грудня 2014

10 грудня Львівська обласна організація «Комітет виборців України» спільно з міськрадою Львова та Програмою з розвитку ООН «Демократизація і права людини» за підтримки міністерства закордонних справ Данії презентували веб-платформу «Мій Львів – Моя ініціатива», метою якої є спільний з львів’янами пошук та реалізація локальних громадських ініціатив у межах міста.

На думку організаторів проекту, своєю участю у творенні платформи львів’яни можуть продемонструвати ініціативність та солідарність у формуванні власного життєвого простору та сприяти підвищенню ефективності роботи органів місцевого самоврядування.

Голова ЛОГО КВУ Роман Кошовий, як один із ініціаторів ідеї, зауважив, що питання про створення подібного порталу пов’язано із усвідомленням того, що українці мають реалізовувати своє право на вибір не раз на п’ять років - на чергових парламентських чи президентських виборах, а  кожного разу, коли проблеми стосуються їх особисто.

«У світі багато таких ініціатив, які долучають людей до формування та вироблення місцевих політик, де люди допомагають органам місцевого самоврядування підвищувати ефективність своєї роботи. В Україні такі явища є на зародковому рівні», -  пояснив Ромаш Кошовий.

Зі слів Кошового, кожен громадянин має право впливати на органи місцевого самоврядування, в законах прописані такі речі, хоча умови реалізації цього права неможливі без солідаризації зусиль цілої громади.

«У законі про органи місцевого самоврядування прописано можливість реалізації громадських ініціатив, але на винесення тої чи іншої ідеї на голосування депутатського корпусу необхідно зібрати не менше 10 тисяч підписів громадян. І це нереально. Однак є один невеличкий пункт, в якому зазначено, що будь-який осередок Всеукраїнської громадської організації має право винести на розгляд сесії ініціативу без цієї «драконячої» умови. Саме цю функцію на себе бере КВУ», - розповів Роман Кошовий.  

Ідея порталу «Мій Львів - Моя ініціатива» полягає в тому, щоб львів’яни вносили на розгляд громади певну ініціативу, яку, за умови достатньої підтримки людей, буде розглянуто та реалізовано органами місцевого самоврядування у рамках власної компетенції, пояснює Кошовий.

Працює він за таким принципом: громадяни реєструються на сайті, виносять на обговорення власну ініціативу, що стосується громадського простору в місті і пропонують за неї проголосувати решті активних користувачів сайту.

Та ідея, яка буде належно обговорена та назбирає 50 голосів у підтримку, буде винесена на громадські слухання за сприяння Львівської міської ради. Проект місцевої ініціативи, який підтримає не менше 750 львів’ян власними підписами буде винесено на розгляд сесії депутатів ЛМР.

Окрім того, кожна з ініціатив, за сприяння партнера «Першої львівської фундації», матиме можливість збирати кошти на реалізацію ідеї, отримавши кнопку «пожертвувати» на порталі.

«Важливо зрозуміти, що без бажання та солідарності – це буде неможливо. Кожне окремо існуюче громадське середовище, яке буде займатись тим чи іншим питанням має взяти на себе відповідальність за його реалізацію на всіх етапах: від творення проекту, збору підписів львів’ян і аж до збору коштів на втілення ідеї», - пояснив Роман Кошовий.

Портал «Мій Львів – Моя ініціатива», на думку його ідейних натхненників, буде своєрідним поштовхом для львів’ян довести на ділі розтиражований імідж суперактивної громади, яка найчастіше ініціює реформи та зміни не тільки в країні загалом, але й у своєму власному просторі зокрема.