Сьогодні, 16 квітня, львів’яни з усіх районів добиралися на роботу велосипедом. Таким чином вони привернули увагу до розвитку велоруху у місті.
Анастасія Судковська і Руслан Стражник громадський транспорт відклали на другий план та їздять на роботу, у справах та на прогулянки тільки велосипедом.
«Ми дуже задоволені, дуже щасливі, що уникаємо цього щоденного стресу. Бо в наших маршрутках позитивних емоцій просто не буває», — наголосила Анастасія. «Я, наприклад, забув вже маршрути всі. Не пам’ятаю їх, чесно», — доповнив дружину Руслан.
Таких велолюбителів зібралося більше півсотні. У четвер перед роботою з’їхались на площу Ринок, щоб випити кави та поспілкувалися. Окрім Львова акція відбувалась на дорогах ще десяти міст України.
«З п’яти точок Львова люди збиралися і їхали всі до центру на площу Ринок. Мета акції — заохочення людей користуватися велосипедом, як різновидом громадського транспорту для того, щоб доїжджати на роботу», — пояснила голова Львівської асоціації велосипедистів Оксана Авраменко.
Львів'янин Богдан Чичкевич за сьогодні зекономив 12 гривень та 40 хвилин часу. Втім, чоловік зауважує: розвитку велоруху заважають пішоходи, які займають велодоріжки та водії автомобілів.
«Велосипедистів не бачать і відкривають дверцята, виїжджають, підрізають», — нарікає велосипедист.
Та й не всі велосипедисти дотримуються правил на дорозі, зауважують водії. «Деколи заважають. Є велосипедна доріжка, наприклад, а їдуть по дорозі», — бідкається водій автобуса Юрій Засанський.
Біля міської ради у цей день лише чотири велосипеди, а ось паркінг ІТ-компанії, хоч зараз і не сезон — майже повна.
«Така кількість велосипедів в нас на стоянці є постійна. Люди їздять в дощ, навіть, коли сніг йшов. Айтішники більш прогресивні, вони підтримують тренди. Я думаю, що чим тепліше ставатиме, роверів насправді буде більше і більше», — наголосила спеціаліст відділу комунікацій ІТ-компанії Леся Мандзевич.
Наступна акція «Велосипедом на роботу» відбудеться влітку.