За результатами проекту «Цифрове перетворення міста» львів’яни нанесли на карти Google понад дві тисячі об’єктів соціального, туристичного та суспільного значення міста, створили фотосфери історичних пам’яток та пам’яток архітектури Львова.
У межах проекту фахівці компанії Google навчали представників малого та середнього бізнесу підвищувати привабливість своїх інформаційних продуктів та допомагали управлінцям міста вдосконалювати документообіг за допомогою цифрових технологій.
«Завдяки ентузіастам, представникам громади Львова, які прийшли до нас на семінар одного разу, на картах Google з’явилась велика кількість об’єктів, зокрема туристичного характеру, які вже сьогодні презентують ваше місто у будь-якому куточку світу», – розповів на прес-конференції за результатами проекту цифрового перетворення Львова 23 вересня директор компанії Google Україна Дмитро Шоломко.
Він розповів, що, як і очікувалось, спільний проект міськради Львова та компанії Google допоміг зробити місто, а зокрема його туристичну складову ближчою до світу.
«Завдяки нанесенню на карти фотосфер вперше стало можливим віртуально прогулятись парками міста, Шевченківським гаєм, чи, наприклад, відвідати церкви і музеї, і головне, що вся ця робота здійснена людьми, які просто виявили бажання це робити, цілком пристойні Google Street View (інструмент на картах Google, що дозволяє переглядати вулиці, ‑ ред.) робилися з допомогою зовсім не професійної техніки», – розповів Шоломко.
Детальна інформація про Шевченківський Гай на картах Google
З'явилась можливість віртуально мандрувати музеєм
З його слів, на картах Google, окрім туристичних, з’явилась також детальна інформація про соціально значущі об’єкти Львова, такі як аптеки, дитячі садки, бібліотеки, поліклініки і так далі.
«Ми думаємо, що всі ці ініціативи розвиватимуться і далі, і львів'яни самі братимуть у цьому участь, розвиватимуться і розвиватимуть своє місто, громада навчилась працювати на громаду», - пояснив Шоломко.
Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Андрій Москаленко розповів, що у межах проекту вдалось провести плідні навчання та семінари для службовців міськради та представників малого та середнього бізнесу, на яких професіонали компанії Google навчали ефективно використовувати всі можливості, які сьогодні надає цей сервіс.
«Ефективне використання цих інструментів має високу віддачу, наприклад, тільки завдяки запровадженню такого явища як купівля квитків он-лайн, ми збільшили відвідуваність такого свята як «Ніч музеїв» з 5% до 20%, майже 2000 людей з різних куточків світу купили квитки з допомогою он-лайн-сервісу», – розповів Москаленко.
Завдяки проекту «Цифрове перетворення Львова» та співпраці з експертами компанії Google вже з 1 січня львівська міськрада перейде на цілком нову електронну систему документообігу, розповів Москаленко.
«Ця система допоможе у 6 разів скоротити час проходження документа від мешканців міста, заявників до виконавців у органах місцевого самоврядування», – пояснив управлінець міськради Львова.
Голова «Клубу ділових людей» Микола Савуляк, який презентує у проекті «Цифрове перетворення Львова» точку зору малого та середнього бізнесу міста розповів, що завдяки тренінгам та тематичним семінарам, які проводили для представників бізнес-середовищ міста спеціалісти Google підприємці зрозуміли і засвоїли важливу для себе тезу: тільки розумний бізнес виживе.
«Сьогодні Клуб об’єднує понад 500 активних підприємців міста, і всі, чи майже всі, охоче відвідували тренінги, бо кожен зрозумів, що ці навчання хоч і довгострокова перспектива, однак застосування знань, якими ділились фахівці Google на практиці у бізнесі – є для нас життєво необхідним», – пояснив Савуляк.