У Львові вивезення відходів виділили в окрему комунальну послугу. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міськради 9 жовтня на виконання закону «Про житлово-комунальні послуги». Вибрати перевізника і укласти з ним договір можуть як ОСББ, так і окремі власники квартир.
Нарахування плати за послугу буде визначатись кількістю зареєстрованих осіб. Якщо у житловому приміщенні не зареєстровані мешканці, вартість послуги буде нараховуватись за одну людину. Однак якщо у квартирі фактично проживає більша кількість осіб, ніж зареєстровано, оплату нараховуватимуть за тих, що фактично проживають. Спірні питання щодо реальної кількості людей, що проживають у квартирі і продукують сміття, буде вирішувати спеціальна комісія.
В.о. директора департаменту з питань поводження з відходами Сергій Сало зазначив, що усі старі угоди є чинними до моменту укладення нових.
Мешканці матимуть можливість обрати перевізника, однак рішення виконкому передбачає, що на цілий будинок або один сміттєвий майданчик можна вибрати одного перевізника. Укладений договір може бути індивідуальним – за одне помешкання або колективним – його укладають від цілого будинку, наприклад, голова ОСББ чи керівник управляючої компанії. При укладенні індивідуальних договорів додається плата за абонентське обслуговування.
«Виникає ринковість послуг, конкуренція перевізників і чітке право споживача вибирати собі надавача послуг. Місто допомагає, організовує, але люди мають самі визначитися, як управляти будинком», – зазначив у коментарі ZAXID.NET заступник міського голови Львова Сергій Бабак.
У вартість послуги входить сума тарифів за вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів. У договорах має бути обумовлена частота вивезення сміття та необхідна кількість контейнерної тари. Якщо львів’яни невчасно сплачуватимуть послугу, нараховуватиметься пеня. Її розмір визначатиме перевізник.
«Ми провели багато засідань з цього питання за участю представників перевізників, районних адміністрацій, депутатських фракцій. Оскільки вже вступив в дію закон про окремий рахунок, нам треба прийняти це рішення, щоб люди могли отримати субсидію», – пояснив заступник міського голови Львова з питань безпеки міста Сергій Бабак.
Також міський голова Львова Андрій Садовий дав доручення керівникам районних адміністрацій перевірити, чи всі заклади громадського харчування уклали договори на вивезення сміття.