Львів'яни перетворюють парки на сміттєзвалища

15:12, 17 квітня 2015

Від великолидніх толок у зелених зонах Львова не лишилось й сліду. Комунальники не встигають прибирати за любителями смітити на природі. 

Парк, що об’єднує проспект Чорновола та вулицю Замарстинівську, має площу 30 гектарів. А прибирає цю територію лише одна людина. Працівник ЛКП пан Олег щодня виносить з парку десятки сміттєвих пакетів та зізнається, що це лише крапля в морі.

«Якщо парк закрити і не впускати сюди людей, дати роту солдатів, от як у Грибовичах – то можна вичистити парк. Але хто нам машини дасть? Там 20 камазів сміття буде», - наголосив комунальник.

Господарем парку «700-річчя Львова» є ЛКП «Зелений Львів». Під час толоки працівники підприємства розчистили чотири гектари території, однак львів'яни її відразу закидали новим сміттям. 

Ще одна зелена зона навпроти дитячої поліклініки на Орлика радше схожа на стихійне сміттєзвалище. Із 40 гектарів Замарстинівського парку перед Великоднем вивезли чотири камази сміття. Однак і це не допомогло. Сусіди парку не раз були свідками, коли вночі люди машинами вивозять сюди відходи після ремонтів. Дехто навіть записував номерні знаки порушників.

Пан Михайло має дачу навпроти парку. «Мені «Зелений трест» говорить, мовляв: «А що ми можемо зробити? Ось вночі привозять, викидають сюди що кому завгодно. Не в наших повноваженнях затримувати автомобілі», - розповів чоловік.

І, дійсно, такого права в ЛКП немає. За шкоду навколишньому середовищу у місті карають правоохоронці та екологічна комісія. Окрім штрафу, з винуватців стягують завдані природі збитки. 

«Від 340 гривень - це є штраф, а збитки можуть бути вже у десятках тисяч гривень», - зауважив начальник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка. 

Минулого року вдалось впіймати та оштрафувати десятьох сміттєвих порушників. Тож львів’ян, які помітили, що хтось вивозить сміття до парків, просять дзвонити на міську гарячу лінію.