Львів'яни подарували бійцям АТО хендмейд лазню на колесах

22 липня 2016

Волонтери Українського Католицького Університету власноруч зробили пересувний прально-банний комплекс для військових на передовій. Як працює ця чудо машина дивіться далі у сюжеті.

Ззовні вантажівка майже нічим не вирізняється від інших, а от всередині облаштували цілий банний комплекс. Тут є резервуари з водою, пральні машинки, котел та душові кабіни. Така станція зможе швидко пересуватися під час раптового обстрілу.

«Тут є свій автономний запас води. Тонна води на борту. Може працювати фактично в полі, в любих польових умовах. Забір води може з будь-якого місця брати. Є система очистки води механічна і є система очистки води хімічна», – каже інженер Українського Католицького Університету Юрій Тинітовський. 

З таким запасом води прийняти душ зможуть 20 військових.  Живиться така автівка автономно завдяки дизельним електрогенераторам. Обійшлася така душова машина у 65 тис. грн.  Гроші волонтери збирали на різних конференціях.

«Фінансування складалося з таких двох основних траншів. Така менша половина коштів походить із аукціону. Більша частина пожертв походить від доброчинних пожертв із Львівської нашої бізнес-школи Українського Католицького Університету», – говорить отець-доктор, викладач Українського Католицького Університету Петро Терлецький.

Половина обладнання дісталася безкоштовно. Наприклад, пральні машини привезли вживані із Німеччини, а дещо збирали та відновлювали власноруч.

«Ці два конги були передані нам просто як непотрібний списаний матеріал з якихось там військових частин, який там стояв і вростав в землі, заростав бур'янами», – розповідає член «Волонтерської сотні УКУ» Ірина Скоропадська.

Отці освятили  диво-автівку. Далі волонтери передали її одній з військових бригад Західного регіону.

«Це хороша дійсно виконана робота, тому що автомобіль дуже проходимий, в любу точку може заїхати. Тобто, в першу чергу прохідність автомобіля і всі умови зроблені для того, щоб використовувати його за призначенням», – каже військовослужбовець Михайло.

Яка саме бригада отримає банний комплекс, поки що тримають в таємниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В гостях у богомола
У Перемишлянському районі стався витік нафти через незаконну врізку у нафтопровід «Дружба»
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото