Львів'яни подарували бійцям АТО хендмейд лазню на колесах

22 липня 2016

Волонтери Українського Католицького Університету власноруч зробили пересувний прально-банний комплекс для військових на передовій. Як працює ця чудо машина дивіться далі у сюжеті.

Ззовні вантажівка майже нічим не вирізняється від інших, а от всередині облаштували цілий банний комплекс. Тут є резервуари з водою, пральні машинки, котел та душові кабіни. Така станція зможе швидко пересуватися під час раптового обстрілу.

«Тут є свій автономний запас води. Тонна води на борту. Може працювати фактично в полі, в любих польових умовах. Забір води може з будь-якого місця брати. Є система очистки води механічна і є система очистки води хімічна», – каже інженер Українського Католицького Університету Юрій Тинітовський. 

З таким запасом води прийняти душ зможуть 20 військових.  Живиться така автівка автономно завдяки дизельним електрогенераторам. Обійшлася така душова машина у 65 тис. грн.  Гроші волонтери збирали на різних конференціях.

«Фінансування складалося з таких двох основних траншів. Така менша половина коштів походить із аукціону. Більша частина пожертв походить від доброчинних пожертв із Львівської нашої бізнес-школи Українського Католицького Університету», – говорить отець-доктор, викладач Українського Католицького Університету Петро Терлецький.

Половина обладнання дісталася безкоштовно. Наприклад, пральні машини привезли вживані із Німеччини, а дещо збирали та відновлювали власноруч.

«Ці два конги були передані нам просто як непотрібний списаний матеріал з якихось там військових частин, який там стояв і вростав в землі, заростав бур'янами», – розповідає член «Волонтерської сотні УКУ» Ірина Скоропадська.

Отці освятили  диво-автівку. Далі волонтери передали її одній з військових бригад Західного регіону.

«Це хороша дійсно виконана робота, тому що автомобіль дуже проходимий, в любу точку може заїхати. Тобто, в першу чергу прохідність автомобіля і всі умови зроблені для того, щоб використовувати його за призначенням», – каже військовослужбовець Михайло.

Яка саме бригада отримає банний комплекс, поки що тримають в таємниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Інститут літератури підтвердив плагіат у докторській дисертації головреда журналу «Всесвіт»
Польські футбольні фанати вивісили банер «Львів – колиска польського футболу»
«Найбільше україномовне місто світу повинне мати динаміку розвитку»
Угорщина контактує з потенційними переможцями майбутніх виборів в Україні
Перший тайм 1:1
Двоє медиків, які у Львові постраждали в ДТП, у важкому стані
Головні новини Львова за 15 листопада
Львівське кафе увійшло до списку найкращих веганських закладів світу
Виділені атовцям ділянки біля Львова скупила створена два тижні тому будівельна компанія
Львівська мерія не погодила підвищення вартості проїзду у маршрутках до 8 грн