Міська рада Львова проводить зустрічі із громадськістю для обговорення питання збереження історичного середовища міста і напрацьовує дієві механізми реагування на такі порушення. Львів’яни пропонують збільшити у 100 разів штраф за порушення на будівлях-пам'ятках архітектури. Зокрема, для фізичної особи замість 1700 грн встановити штраф 170 тис. грн, а для юридичної — або 1,7 млн грн або 17 млн грн.
За інформацією прес-служби ЛМР, таку пропозицію винесли сьогодні, 28 жовтня, під час першої зустрічі з громадськістю Urban heritage talks. Також обговорили можливість спрощення процедури стягнення штрафу.
«Сьогодні ми розпочали цикл зустрічей щодо збереження пам’яток історичного середовища. Обговорили перший блок — це питання штрафів за порушення, вчинені фізичними та юридичними особами на будівлях-пам'ятках архітектури. Адже останнім часом ми зафіксували активність щодо вибиття дверей на місцях, де були вікна, заміну дерев’яних на пластикові тощо. А це порушення законодавства. Тому розуміємо, що потрібно вдосконалювати цей напрямок. Відповідно, одна з перших пропозицій, яку обговорили сьогодні, — це підвищення розміру штрафу для фізичних і юридичних осіб за вчинені порушення у 100 разів», — цитує заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка прес-служба ЛМР.
На основі обговорень у мерії планують підготувати пропозиції на внесення змін до національного законодавства, обговорювати це з депутатами Верховної Ради, профільними міністерствами.
Водночас у міськраді пообіцяли підтримувати дотаціями тих мешканців, які дбають про збереження пам’яток архітектури.
«Такі мешканці повинні отримувати дотації з боку міста, і ми маємо дякувати їм за те, що вони зберігають автентику. Але ми чітко маємо розділяти — хто руйнує, а хто зберігає», — додав Андрій Москаленко.
На наступних зустрічах із громадськістю обговорять програми співфінансування реставраційних робіт та проводитимуть воркшопи з мешканцями.