Група активістів у Львові відтворила уже відомий світовий соціальний експеримент, який в мережах називають «тестом на людяність». Суть експерименту полягає в тому, що актор, йдучи по вулиці, падає та вдає, ніби йому погано, а режисер фіксує на камеру реакцію перехожих.
На відео, яке зняли активісти ініціативної групи PeyeV, видно, як молодий хлопець йде вулицею і раптово присідає, тримаючись за живіт. Реакція людей не блискавична – деякі проходять мимо, однак протягом хвилини до хлопця все ж підходить одна-дві людини і запитують, що з ним і чи не викликати йому «швидку».
У актора був прихований мікрофон, тож усі розмови з тими, хто поспішив на допомогу, на відео можна почути.
відео: Ігор Живицький
«Ідею ми запозичили з-за кордону. Ми вирішили провести експеримент у Львові, щоб дізнатись, наскільки доброзичливі львів’яни, чи можемо ми розраховувати на якусь допомогу», – розповів ZAXID.NET ініціатор експерименту Віталій Пересада.
За його словами, матеріалу вони відзняли багато, однак у ролик потрапили найбільш типові випадки.
«Ми відзняли багато, але потім помітили, що тенденція схожа, тому змонтували найтиповіші випадки. Реакція людей залежала від того, де ти знаходишся – якщо в потоці, то люди зупинялись швидше, а якщо ти стоїш десь під стіною і не заважаєш нікому йти, то до тебе підійдуть не так швидко», – пояснив він.
Одна із співорганізаторів Ольга Вінярська зазначила, що в принципі підсумками ініціатори задоволені, хоча результат і не стовідсотковий.
«Наш результат 60-65%. Як видно – працювати є над чим», – додала вона.
Нагадаємо, в Росії подібний експеримент показав, що лише 10% перехожих зупинялися, аби дізнатися, що сталося. У США хлопцеві жодного разу не вдалося пролежати на землі більше хвилини, перехожі одразу підходили та пропонували допомогу.
Довідка.
Ідея провести саме такий експеримент виникла у двох американських хлопців, які називають себе Rakamakafo Pranks, і займаються розіграшами та соціальними експериментами, під час яких на приховану камеру фіксуються реакції людей на нестандартні ситуації. Оригінальний експеримент вони провели у Маямі,США, після чого опублікували відеоролик на своєму каналі на YouTube. Їхню ідею підхопили російські активісти у Санк-Петербурзі, які зняли своє відео.