Львів’яни самотужки зносять павільйони

21:09, 18 вересня 2014

Мешканці Львова за день розібрали новенький магазинчик на вул. Науковій. Власник поставив павільйон на фруктовий сад. Тимчасову конструкцію встановили вночі, коли всі спали.

«Знайомий живе в цьому будинку на 3-му поверсі. Він казав, що о 1-й ночі приїхали вантажівки і почали монтувати. Їх вигнали, а о 4-й вони знову приїхали і добудували», – пригадує мешканець вул. Наукової Андрій.

Споруда, яку встановили, зламала деревце липи. Не чекаючи виконання обіцянки забрати об’єкт, мешканці почали самі зносити павільйон. Підприємець орендує ділянку в міста з 2006 року. Усі дозвільні документи на встановлення павільйону, в мерії запевняють, має. Та оренда ділянки закінчується 30 вересня цього року. Тож проситимуть бізнесмена, щоб декларацію на початок будівельних робіт скасував.

«Земельна ділянка була в оренді, вона не використовувалася, напевно, треба було вчиняти якісь дії раніше і це для нас буде причиною для того, щоб переглянути власне оцю всю процедуру і, можливо, її вдосконалити для того, щоб попередити наступного разу», – розповіла начальник міського юридичного управління Гелена Пайонкевич.

У районній адміністрації розповідають, що приблизно один МАФ встановлюють щомісяця. Та в порівнянні з минулим роком це вже мало. «Вже є їх перенасиченість. Якщо подивитися, то зараз МАФ на МАФі стоїть. Я думаю, що для того, аби давати дозволи на розміщення якихось торгових точок, варто проводити якесь соціологічне опитування, запитати людей», – радить голова Франківської райадміністрації Руслан Кандибор.

Усі МАФи внесено у комплексну схему міста, якщо ж нової споруди там немає – її встановили незаконно. «На підставі цієї ухвали заявники укладають договори оренди землі або договори оренди конструктивного елементу. На підставі цього управління архітектури видає паспорти прив’язки тимчасових споруд», – наголосив в. о. начальника міського управління архітектури Віктор Пецух.

Якщо споруда стоїть нелегально, довести в суді – легко. Домогтися знесення важче, якщо дізнаються, що кіоск уже кілька разів перепроданий. «Тут судова практика йде так, що для того, аби цю малу архітектурну форму знести, нам потрібно не менше ніж 2-3, іноді і більше років», – додала Гелена Пайонкевич.

Загалом сьогодні у Львові налічується понад дві тисячі МВФів.