Львів’яни, щоб доїхати на роботу з комфортом, згуртовуються в інтернеті

17:47, 17 липня 2015

Щоб не їхати одному в машині, львів’яни-водії шукають собі попутників, а пасажири шоферів. Так з комфортом їдуть на роботу. Про зустріч домовляються в соціальній мережі. Платять за це подвійну вартість квитка в автобусі, але мають комфорт.

Вже півтора місяця Уляна Країнська їздить автомобілем на роботу не сама. Маршрут із Сихова на Наукову минає у компанії ще трьох пасажирів. Шукає собі попутників, відколи дізналась про громадську ініціативу «Підвезу!».

«Про ініціативу почула від друзів, тому вирішила, що це є досить актуальна проблема для Львова і вирішила долучитися не тільки як водій, але ще й співорганізатор», — каже водій ініціативи «Підвезу!» Уляна Країнська.

Щоб знайти водію попутника, а пасажиру водія, львів’яни створили сторінку у соціальній мережі «Підвезу.Львів!». Тут і реєструють усіх. Шоферів називають «левами» і видають номерну посвідку.    

«Це робиться для того, щоби можна було впізнавати людей і бути певним, що це саме та людина, з ким ми познайомились. Це така своєрідна форма безпеки», — пояснює активіст ініціативи «Підвезу!» Василь Матяшовський.

Такі посвідки мають вже 60 водіїв. Пасажири можуть чекати машину біля позначеної зупинки. Аби доїхати попуткою, платять символічні гроші. Ціна не комерційна, це лише компенсація за пальне. За інформацієї учасників групи, у Львові є близько ста тисяч вільних пасажирських місць у приватних автомобілях. Тож цим варто користатися. Мар’яна мешкає за містом. Підвозить до Львова своїх сусідів.

«Думаю, 30 відсотків я компенсовую собі. Ми по 10 гривень скидаємось. Маршрутка в нас з села до міста коштує вісім гривень і плюс по місту вони би мали пересуватися, то в принципі, їм виходить дешевше їхати зі мною», — розповідає водій Мар’яна Марковська.

Учасники ініціативи розповідають, що роблять це, аби доїхали з комфортом не лише самі, а й ті, кому по дорозі. Тож конкуренції таксистам не роблять. А громадського транспорту для всіх мешканців автомобілями не заміниш.