За останні два місяці на гарячу лінію міста надійшло майже 300 скарг на освітлення в під'їздах. Львів’яни нарікають на відсутність лампочок та пошкоджену проводку.
Комунальники ж натомість запевняють: не лише ремонтують освітлення на вимогу, а й намагаються заощадити гроші своїх клієнтів.
Темною-темною сходовою кліткою доводиться спускатися мешканцям будинку на вулиці Кульпарківській. З 14 поверхів під'їзду, лампочка працює лише на першому поверсі. І так вже років 10.
Загалом, під'їзд від під'їзду відрізняється. В одних світло, в інших перегорілі лампочки та побиті плафони. Мешканці кажуть, з лампочками буває по-різному: то самі вкрутять, то з ЖЕКу прийдуть.
В ЛКП, запевняють, на вимогу замінюють лампочки, та ремонтують проводку. От тільки люди часто самі стають причиною темних під'їздів.
Планово комунальники зобов’язані міняти лампочки двічі на рік. Натомість вкручують їх вдвічі частіше - нарікають у Франківському районі.
Аби заощадити на освітленні, в ЛКП "Сокільницьке" вирішили встановити в під'їздах світлодіоди: одна лампа на годину споживає 6 кіловат, на відміну від звичайної, яка споживає 100. Світлодіоди працюватимуть кілька років, та й вдома таку не повішаєш.
На освітлені економити просто - розповідають і в об'єднанні співвласників. В ОСББ на Стрийській звичайні лампочки замінили на енергозберігаючі, встановили датчики руху, а також замінили проводку.
Світлова реконструкція одного під'їзду обійшлась мешканцям в 5 тисяч гривень. За підрахунками ОСББ, система окупить себе за два-три роки.