Львів'яни стали першими глядачами нового фільму Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва»

16:17, 11 травня 2017

У Львові відбувся перший допрем’єрний перегляд нового фільму режисера Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва».

Картина, що виходить у прокат 18 травня, основана на реальних подіях та розповідає про подвиг кримської татарки Саїде Арифової під час II Світової війни.

Головну роль виконала 23-річна Лілія Яценко

Саїде – вихователька у дитячому будинку в Бахчисараї. До неї звертається по допомогу хлопчина Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями переховується від фашистів. Перед дівчиною виникає важка моральна дилема – допомогти дітям чи, рятуючи власне життя, відмовити їм? Саїде бере під свій захист небезпечних вихованців та перетворює маленьких євреїв на татар - дає їм нові імена, навчає мови, звичаїв і молитов. Проте їй доводиться рятувати своїх вихованців вдруге: під час депортації кримських татар радянською владою у 1944 році вона зуміла довести, що ці діти – євреї.

Фільм є копродукцією України, Грузії та Ізраїлю

Про початок роботи над картиною режисер Ахтем Сеітаблаєв і продюсерка Іванна Дядюра заявили в грудні 2015 року. Зйомки проходили в Україні, Грузії та Ізраїлі під робочою назвою «Її серце».

Акторська команда також інтернаціональна – у фільмі знімались кримські татари, українці, росіяни, німці, австрійці, грузини.

Головну роль зіграла молода київська актриса Лілія Яценко. Це для неї перша головна роль у повнометражному фільмі, і відразу роль, що вимагає повної мобілізації усіх сил та емоцій, з чим актриса впоралась дуже добре.

Роль Іцхака в старості зіграв 86-річний ізраїльський актор Шмуель Шмуель Ацмон-Вірцер, актор та директор театру «Ідішпіль» у Тель-Авіві, член опікунської ради «Яд Вашем».

Іцхака у дитинстві зіграв киянин Веніамін Прибура, який попри свій юний вік має досить поважну фільмографію.

У фіналі фільму звучить пісня «1944» Джамали, яка принесла співачці перемогу на Євробаченні.

Але, звичайно, головною у фільмі є історія. Сповнена водночас трагізму та доброти, вона звучить сильно та щиро, без фальшивих нот.

Фільм є копродукцією України, Грузії та Ізраїлю. Його знято за підтримки Держкіно. У кінотеатрах він з’явиться 18 травня, у річницю депортації кримських татар. І цей саме той випадок, коли варто сходити в кіно.