Львів’яни та комунальні заклади взялися за утеплення приміщень

17:50, 29 вересня 2014

В бібліотеці на вулиці Князя Романа  встановлюють тепловідбиваючі екрани. Вже замінили насос, старі вікна дідівським способом заклеїли та поставили нові двері.

В дитячій лікарні маленьким пацієнтам також не дадуть мерзнути. Відремонтували всі енерговузли, на сто тисяч гривень замінили вікна і сорок тисяч витратили на балконні двері. Останній штрих – тепловідбивачі за батареями.

Мешканці також витрачаються влітку, щоб взимку економити на теплі. Пані Валентина вирішила утеплити стіни.

Фасадні роботи – цієї осені в тренді. До промислових альпіністів потенційні клієнти вже записуються у чергу. Вартість такої послуги коливається від 230-ти до 300 гривень за метр квадратний. Все залежить від ціни на матеріали і якості роботи.

Ажіотаж, кажуть фахівці – сприятливе поле для халтурників. Робітники хапаються за можливість заробити, від чого страждатиме якість.  А заощадити можна, якщо утеплюватись всім будинком. Адже такі роботи виконують на риштуванні, а це до 25-ти відсотків дешевше.

Втім, як показує практика з мешканцями багатоквартирних будинків важко домовитись. Утеплення багатоповерхівки на Тролейбусній частково погодилась профінансувати райадміністрація. Однак, на п’ятдесятивідсоткову знижку клюнули лише сім квартир із дев'яти.

Ефект від утеплення окремих стін, звичайно буде, констатують фахівці. Однак, варто звернути увагу і на сходові клітки та дахи.

Перед утепленням варто замовити енергоаудит. Адже кожне приміщення потребує індивідуального підходу. Тепло із квартири може тікати навіть через вентиляцію.