Львів'яни вигадали інструмент, який допомагає рити окопи на фронті

19:29, 9 лютого 2015

Волонтери разом із одним із львівських підприємств придумали і запустили у виробництво інструмент, який допомагає військовим окопатися в складних умовах. 

“До нас постійно зверталися військові і скаржилися, що на Донеччині дуже складна місцевість і їм дуже важко окопуватися - до крові собі руки і нігті позривали, і просили якість сокири, кайла, які би могли допомогти", - розповів волонтер Роман Бішко.

"Першим ділом, ми, звичайно, пішли магазинами, почали шукати необхідні інструменти. Але те, що більш-менш підійшло, коштувало від 300 гривень, та й багато запитань до якості було. Тому вирішили, що треба щось придумати самим», - додав він.

Так вирішили зробити незвичний інструмент – з одного боку - сокира, а з іншого - молоток-кайло. Такий - гарантують майстри, - розріже навіть метал. 

"Інструмент дуже міцний. Він може перерубати і камінь, про ґрунт я мовчу, і навіть метал десятку переріже», - каже коваль пан Михайло.

Леза виточують із відпрацьованих танкових деталей. Такої міцної сталі, кажуть волонтери, - давно не роблять. Тому шукали її у пунктах з металобрухтом. 

«Ми знайшли у пункті прийому металобрухту близько 500 кілограм такої високоякісної сталі – це танкові торсіони, напівосі. Кожен з нас пішов додому, назбирав металобрухту і домовились, щоб поміняти його на той матеріал, який нас зацікавив», - розповів Роман Бішко.

Матеріалом забезпечують волонтери, а підприємство, яке побажало залишитись невідомим, виділило цех та двох ковалів. Кілька місяців вони тільки тим і займаються, щоб кують сокири-кайла. За день один майстер робить чотири-п'ять сокир.

Львів'яни відправили на фронт вже понад сотню таких інструментів. Завдяки функціональності та міцності, кажуть, що сокири-кайла розходяться на сході, як гарячі пиріжки. І якщо у магазинах схожий реманент, але набагато гіршої якості коштує від 300 гривень, то цей обходиться майже безкоштовно.