Львів’яни вперше взяли участь у поєдинку зі справжніми самураями

17:20, 25 січня 2016

У Львові впродовж трьох днів «Тижня кендо» жителі міста ознайомилися з бойовим мистецтвом японської культури. Львів’яни вперше взяли участь у поєдинку зі справжніми самураями та приміряли бойові обладунки.

Спортивне бойове мистецтво Японії має свої особливості. Удари в кендо спортсмени супроводжують звуками – кіай.

«Вони допомагають зібратися. Коли ви атакуєте, ви маєте точно показати, що ви маєте певне місце, у вас є ваша тактика. Звук якраз показує, що ви б’єте туди, куди треба, що це був ваш план», – пояснила старший учень команди «Львів Кендо Кай» Наталія Калініченко.

Справжній меч самурая міг розрізати квасолину, що падала на нього. У спорті ж кендоки використовують зброю з бамбуку. Тому мистецтво бою доступне навіть дітям.

«Меч складається з чотирьох бамбукових планок. Вони зв’язані між собою і натягнуті спеціальною ниткою. Якщо вона добре дзвенить, це означає, що меч добре натягнутий. І коли ви наносите удар – він складається – це дуже безпечно. Плюс бамбук є гнучкий. Тобто якщо був би сильний удар, він прогинається», – додала Наталія Калініченко.

Для безпечної битви самураї використовують й обладунки. «Мен» – оберігає голову, «до» – корпус, «коте» – руки і «таре» – додатковий захист для бедер. Цими термінами називають і методи удару до кожної з частин тіла. На показовому виступі самураї демонстрували удари в голову, горло і руки.

Важливими в битві кендоків є мінімалістичні рухи та кроки. Однак це може засвоїти вже досвідчений учень.

«Для початківців, які приходять, головне засвоїти біомеханіку руху. Після того, як людина м’язово, на м’язовому рівні запам’ятає форму руху, починається нашарування вже цієї частини, про яку говорилося, духовності», – радить старший учень Олег Горняковський.

За три дні «Тижня кендо» львів’яни ознайомилися з історією та традиціями самурайства. Адже філософія сучасного кендо як спорту – коріннями із середньовіччя.

«Філософія бойового мистецтва насправді походить традиціями з часів самураїв. Тобто розвиток особистості через шлях меча. Практикуючи кендо, людина з року в рік відкриває для себе щось нове і в своїх фізичних вміннях, і у своєму характері», – пояснив Олег Горняковський.

У Львові перші школи кендо відкрили тільки 5 років тому. Однак команда львів’ян – неодноразовий чемпіон України, а окремі спортсмени виступають за збірну і на міжнародній арені.