Львівська відповідь найпопулярнішому конструктору: місцевий архітектор розробив унікальну забавку. Дерев'яні деталі з'єднав між собою будівельною липучкою. Вона, каже, легко з'єднується, але дуже міцно тримає. А ще не обмежує у фантазії. Дозволяє сконструювати десятки варіантів іграшки, навіть підставку під планшет, поличку, вішак чи основу під світильник.
«Невеликий квадратик липучки витримує навантаження 8 кг. Тому при прямому роз'єднанні деталі відділити дуже важко, а якщо під невеликим ухилом, то вони дуже легко роз’єднуються», – пояснив автор конструктора Маркіян Коссак.
Секрет конструктора у так званій грибковій липучці. Її використовують у будівництві. Та архітектор Маркіян Коссак задіяв матеріал у дитячій іграшці.
«Я бавився зі своїми дітьми, складав з кубиків будиночки, і мене завжди дуже дратувало те, що хай що складеш з кубиків, воно завжди розвалюється», – додав Маркіян Коссак.
Так і прийшла ідея створити надміцний конструктор. Поки що він в єдиному варіанті – його апробовує цільова аудиторія.
«Трошки тяжче з’єднувати деталі, аніж в тих конструкторах, до яких я звик. Ці липучки такі незвичні», – поділився враженнями Юрко, який тестує конструктор.
«А мені, навпаки, дуже подобається. І його неважко з’єднувати, до речі», – додала Оля, яка також тестує іграшку.
Свій конструктор Маркіян Коссак назвав «Соко». Каже, з нього можна робити не тільки забавки, але й предмети інтер'єру. Запатентував іграшку і подався з нею на всеукраїнський проект «Велика ідея».
«Це сайт фінансування нових старт-апів. Ми зараз хочемо зібрати кошти для того, щоб виготовити партію з 250 наборів і роздати їх у дитячі центри для ознайомлення, щоб діти могли бавитися», – зазначив автор ідеї.
На першу партію конструктора треба 150 тис. грн. Наразі зібрали 9 тис. Жертвують гроші звичайні українці, яким сподобалась львівська альтернатива популярній закордонній забавці.