Львів'янин самотужки розслідував крадіжку власного телефону

18:22, 25 травня 2016

Львів'янин Андрій Федишин вже майже півроку відчуває себе детективом, саме стільки він самотужки розслідує крадіжку власного телефону. Він стверджує, що хоч і написав заяву в поліцію, правоохоронці махнули на справу рукою, але він не здався – тепер його історія стала справжнім лайфхаком.

Все почалось 30 січня: коли Андрій повертався додому, в районі торгового центру на просп. Чорновола його пограбували.

«В мене забрали телефон, гаманець, в якому було 1,5 тис. грн і 500 дол. США», – розповів потерпілий Андрій Федишин.

Наступного дня Андрій пішов до Шевченківського відділу написати заяву. Та його одразу ж почали відмовляти. Мовляв, таких вже 200 заяв, і ніхто їх не розслідує. Та все ж чоловік написав заяву, а через два дні йому почали приходити смс, що з його банківської картки знімають гроші. Тож чоловік сам пішов у банк і випросив відео з камер спостереження, – на ньому видно, як невідомий забирає в касі гроші з його рахунку. З цим і пішов Андрій знову у райвідділ.

«Відніс слідчому, а слідчий сказав, що в нього немає можливості технічної з флешки це зчитати і я відніс іншій працівниці, і десь воно в них там зберігалось», – пригадав потерпілий Андрій Федишин.

А далі – розслідування загрузло, цілий місяць Андрій ходив коридорами райвідділу – з кабінету в кабінет. Намагався хоч щось зробити, наприклад, камери спостереження мали зафіксувати і сам факт крадіжки, адже це відбулось біля торгового центру. Та тут захотіли бачити слідчого, однак він, оперативник, так і не прийшов.

Тож Андрій почав писати скарги на правоохоронців до прокуратури, проте вирішальним став його допис про роботу слідчих у соцмережі. Він набув розголосу. Після цього хлопця з відео впіймали, Андрія до себе викликав сам начальник обласної поліції, а слідчим, які займались справою, виписали догану за незалежне розслідування кримінального провадження.

Крадієм виявися громадянин Латвії. Поцупив телефон не лише в Андрія, проходить ще по двох справах за крадіжку. Чоловік зізнався у скоєному і співпрацює зі слідством. Тому до вироку перебуває на волі і уже каже, що майно, а це 30 тис. грн – не відшкодує.

Суд триває, а Андрій радить, що треба робити, якщо у вас вкрали телефон.

«Збирати документи, що у вас ті всі речі були, бо бачите в мене проблема, що я мусив доводити, що кошти в мене були, що телефон купував, з поліцією... просто їм треба набридати, а якщо нічого не роблять, то писати скарги в прокуратуру і до вищого керівництва», – розповів потерпілий Андрій Федишин.

А ще Андрій радить не забути написати цивільний позов про відшкодування, якщо хочете повернути втрачені гроші чи майно.