Львів'янин за 11 років виростив 400 тонн форелі

Він повернувся з Великобританії і з нуля побудував три форелевих господарства

15:44, 6 серпня 2016

Львів'янин Олег Божик за 11 років з нуля побудував три форелевих господарства і виростив 400 тонн риби. Про це повідомляється на офіційній сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України у Facebook.

Як поінформували в міністерстві, Божик три роки жив у Великій Британії, але потім вирішив повернутися до України і почати свій бізнес.

Зараз йому 36 років і він віце-президент Української аквакультурної спільноти. Олег Божик переконаний, що «займатися розведенням форелі ніколи не може надоїсти», а його захоплення рибою почалося ще в дитинстві. Свої знання він перейняв у батька, який консультував власників коропових господарств.

З ініціативи Олега Божика в Україні стали розробляти програму розвитку форелеводства. Робоча група програми вперше збереться у Держрибагентстві 6 вересня 2016 року. Її метою є збільшення за 5 років виробництва української форелі до 10 тисяч тонн замість 1,5 тисяч, які сьогодні виробляє держава.

Олег Божик повідомив, що в Україні у 2015 році було імпортовано близько 3,6 тис. тонн форелі з різних країн: Норвегії, Данії, Чилі. Але на його думку, природні умови дозволяють Україні виробляти великі об’єми цієї риби самостійно. Наявність джерел з температурою води близько 10 °C, яких багато на території Західної України, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей, дозволяють збільшити виробництво форелі в кілька разів.

Форель має одну з найвищих рибопродуктивностей на одиницю площі в порівнянні з іншими об’єктами вирощування: з 1 га водного плеса можливо отримати 1,5 т коропа і 500 т форелі.

«Наразі існує багато чинників, що стримують розвиток форелівництва в Україні, в першу чергу це законодавство. Мета нашої робочої групи – об’єднати зусилля експертів та держави і спростити умови роботи для вітчизняного форелевого фермера: організаційні, економічні та технічні», – сказав Олег Божик і додав, що збільшення обсягів аквакультури, фермерської риби над промисловим виловом – це загальносвітовий тренд.

За словами експерта, форель має великий потенціал та може стати драйвером української аквакультури. Прикладом для цього може стати Польща, яка за 25 років розвинула виробництво форелі з 140 тонн на рік до 14 тис. тонн, і сьогодні повністю забезпечує внутрішній ринок.