Львів'янка ініціювала збір підписів під петицією проти порушень у пологових будинках

17:02, 21 березня 2016

Львівська журналістка Наталія Горбань розпочала збір підписів під електронною петицією до Міністерства охорони здоров'я та департаменту охорони здоров'я ЛОДА щодо порушень у пологових будинках.

«Склалася така ситуація, що масові порушення протоколів МОЗ у пологових будинках, недбальство, халатність та непрофесійність у пологових будинках сьогодні не є рідкістю. Попри те, що за останні роки народження дитини у деяких питаннях стало значно більш комфортним, природнім і таким, що сприяє психічному і фізичному здоров’ю, чимало інших реформ у медицині залишилися лише на папері, а протоколи МОЗ працівники пологових на місцях просто ігнорують», – йдеться у тексті петиції.

Найчастіше, на думку Наталії Горбань, у пологових будинках трапляються такі порушення:

1) невиправдано передчасне переривання так званого теплового ланцюжка (забезпечення умов в пологовому будинку для нормальної адаптації новонародженого в перші хвилини життя);

2) дитину від матері забирають на огляд та зважування вже після 15-20 хв, хоча у протоколі МОЗ рекомендований термін 2 години;

3) невиправдане використання стимуляції;

4) невиправдане використання застарілого і забороненого методу «вичавлювання дитини»;

5) не фахові, і такі що суперечать протоколам МОЗ, рекомендації медперсоналу у пологових будинках щодо грудного вигодовування, що часто стають основною причиною, чому матері так і не вдається налагодити грудне вигодовування.

Погіршує ситуацію також відсутність альтернативи для проведення пологів – акушерських центрів у країні немає, а домашні пологи в Україні є нелегальними.

«Тож жінки постають перед вибором – потрапити у медзаклад, де масовим явищем є порушення протоколів Міністерства охорони здоров’я України, або ж піти на ризик і народжувати вдома взагалі без медичного нагляду», – йдеться у тексті петиції.

Відтак авторка петиції закликає Міністерство охорони здоров'я та департамент охорони здоров'я ЛОДА:

1) запровадити контроль за виконанням протоколів МОЗ та сучасних рекомендацій;

2) мінімізувати конвеєрні методики типу окситоцину, витискання плоду, вишкрябування плаценти (що трапляється в тому числі, через халатність або поспіх лікарів через велику кількість породіль при недостатній кількості медпрацівників);

3)  забезпечити на законодавчому рівні безпечну для матері і дитини альтернативу пологовим будинкам.

Підписатися під цією електронною петицією можна за посиланням.