Личаківський районний суд Львова зобов’язав ЛКП «Навколо базару» відновити водопостачання до квартири 66-річної львів’янки, якій три роки тому аварійна служба відключила воду. Про це у Facebook 17 квітня повідомив суддя Сергій Гирич, який слухав цю справу.
«У 2014 році ЛКП перекрило позивачу подачу води до квартири за борги. Десятки звернень у різні інстанції, але одні відписки - погасите борг, воду - включимо. Тоді втрутилася прокуратура, провели перевірку, зробили припис про порушення вимог законодавства, бо відключати квартиру від водопостачання за борги не можна. Через 9 місяців воду включили. Але через три місяці приїхала аварійна служба і знову перекрили воду у квартирі позивача, бо труби прогнили і вода тече та ніби затоплює сусідів», – написав Сергій Гирич.
З березня 2015 року подачу води до квартири припинили, але вода була лише у зливному бачку. «Запитую представника одного із комунальних підприємств, а як же людина має жити без води? Відповідь проста – може набирати із туалетного бачка...», – написав суддя.
Личаківський райсуд Львова 12 квітня 2018 року частково задовольнив позов львів’янки, зобов’язавши ЛКП «Навколо базару», яке за борги припинило водопостачання, відновити водопостачання та водовідведення квартири і сплатити 15 тис. грн моральної шкоди, а аварійну службу Франківського району, яка перекрила воду, сплатити їй 5 тис. грн моральної шкоди.
Як пояснив ZAXID.NET Сергій Гирич, цим рішенням суд не зобов’язав комунальників відремонтувати вказану ділянку труби, оскільки, згідно з законом, здійснювати ремонт має власниця.
«У положеннях передбачено, що вони (аварійна служба) можуть відключати воду, але це має бути не на тривалий час і не безслідно – відключили і все», – сказав Сергій Гирич, додавши, що комунальники також порушили процедуру відключення води.
«Там фактично процедура відключення неправильна, бо мали запрошувати мешканців, складати акту. Вони просто прийшли, склали акт і довели до відома [власницю], що мешканці поскаржились, що тече [вода]. У мене таке склалось враження, що це їй зробили, бо вона писала скарги у різні інстанції щодо першого випадку [відключення води]», – каже Сергій Гирич.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з часу складення повного судового рішення.