Львівська молода мисткиня Ярослава Ткачук робить текстильні портрети та пейзажі з льону, металу і сухого цвіту. До прикладу, робота «Золочені сни» – це портрет жінки з клеєного лляного волокна та насіння дерев. Творчість Ярослави – не нав’язування свого погляду. Вона дає глядачу простір для фантазії.
«Додаю до роботи металеві пластини, які пошкоджені іржею. Такий метал дуже живий для мене, приємний. Я бачу в ньому естетику. Навіть можу хімічним шляхом змушувати його ржавіти. У роботах використовую елементи вишивки, натуральний шовк, листову бронзу. Вона по-іншому реагує на реактиви», – розповіла Ярослава Ткачук.
Мисткиня сама родом із Коломиї. Вивчати текстиль вирішила після відвідин у юному віці Косівського коледжу декоративно-прикладного мистецтва. Тоді був вибір: кераміка, робота зі шкірою чи ткацтво. Та найбільше вразили ткацькі верстати.
«Сонце, яке просвічує крізь ці нитки. Я просто була від цього в захопленні. Все, я вступаю на ткацтво!» – поділилася спогадами мисткиня.
Далі у Ярослави Ткачук було навчання у Львівській академії мистецтв. І участь у різноманітних пленерах. На одному із них – у Херсоні, перебрала від мисткині з Англії техніку викладання волокна.
Жінка постійно експериментує: підбирає трави, яким не страшні ані час, ані сонячні промені.
«Я одного разу сушила фіалки темно сині. А потім приклеювала ці квіти – виявляється, вони пускають фарбу. Настільки насичені мають природній колір», - розповіла Ярослава.
Свої роботи мисткиня експонувала в Австрії, Іспанії, Німеччині, Греції. Два роки тому посилала своїх гігантських птахів до Нью-Йорка. А масштабний кількаметровий гобелен «Обрій» торік возила на трієнале текстилю до Лодзя.
«Мій «Обрій», можливо, трохи тривожний. Такий містичний. Я ткала це полотно, вставляючи відразу мідні бляшки», – розповіла мисткиня.
Вже у вересні мисткиня знову повезе свої роботи до Польщі. А у травні відбудеться виставка у львівській галереї «ІконАрт».
У здобутках Ярослави — дві перші премії: на Міжнародному молодіжному симпозіумі «АрхеНиткаНово» у 2006 р. та на Другому трієнале художнього текстилю у 2007 р.