Львовом завтра можна помандрувати на раритетному паровозі

14:12, 25 вересня 2013

26 вересня відбудеться подорож раритетного паровозу серії Л-3535 в складі двох пасажирських вагонів за маршрутом залізничний вокзал Львова – Підзамче – Парк Знесіння – Підзамче.

Як повідомляють організатори, ця акція – черговий шанс продемонструвати можливості розвитку залізничного туризму у Львові, показати приклад цікавого інженерного рішення з минулого століття, звернути увагу на необхідність збереження залізничних колій, доведених до занепаду, нагода зустрічі для професіоналів, ентузіастів і просто однодумців.

Протягом останніх 13 років ЛГО Форум «Карпатський трамвай», cпільно з регіональним ландшафтним парком «Знесіння» роблять послідовні кроки, скеровані до використання залізничної гілки між ст.Підзамче – парком «Знесіння» – ст. Личаків –ЗАТ «Ензим» для рекреаційно-туристичних та освітніх цілей. За активного сприяння Львівської залізниці, громадських об’єднань: ЛМГО «Відродження Знесіння», регіонального фонду «Знесіння», Асоціації збереження історії залізниць України, окремих громадян проводились презентаційні та комерційні поїздки мотрисами АС-1, РОМ, поїздами, рейковим автобусом, а також мотрисою начальника Львівської залізниці.

На час здобуття Україною незалежності випав період глобальних великомасштабних політико-економічних змін у світі, що зумовило переорієнтацію промислового виробництва, масове закриття в Україні та в західному регіоні заводів і фабрик та ліквідацію цілих галузей промисловості, які були активними користувачами послуг залізниці для перевезення вантажів (особливо на великі та дуже великі відстані). Разом з тим відбувається агресивний наступ мобільнішого автомобільного транспорту на ринку перевезень, через що значна кількість залізничних гілок (зокрема, під’їзні колії) занепадають і їх ліквідовують.

Упродовж останніх п’ятдесяти років у Європі набув широкого розвитку активний громадський рух за збереження та експлуатацію малозавантажених, а також так званих «відмираючих» залізничних гілок у новій ролі – з використанням відреставрованих технічних засобів, що мають історичну цінність (залізнична техніка віком 50 років і більше), особливо в регіонах з великим туристично-рекреаційним потенціалом.

Організація регулярних поїздок з використанням давніх залізничних колій та раритетних технічних засобів при забезпеченні необхідних вимог безпеки й успішному маркетингу відбувається за активної підтримки FEDECRAIL (Європейської федерації залізничних музеїв і залізниць туpистичного призначення), а також NERHT (Фонду збереження залізничної спадщини Нової Європи), дає можливість здобути категорії об’єктів технічної спадщини, з уведенням їх до міжнародних туристичних реєстрів, та залучити кошти Євросоюзу для подальшого розвитку справи збереження та використання історичної залізничної спадщини.

Нагадаємо, на Львівщині планують відновити історичну вузькоколійку в Карпатах.