Сьогодні, 21 грудня, часточку Вифлеєма – вогонь миру – львівські пластуни, як і щороку, привезли до Львова. Передали Вифлеємький вогонь місту у міськраді.
За кілька тижнів до Різдва скаути з усього світу беруть участь у святковій естафеті миру. У місті, де понад 2 тис. років тому на світ народився Ісус, запалюють святковий вогонь. Його везуть до Відня, а звідти ланцюжком передають від кордону до кордону, від хати до хати.
Львів’яни Вифлеємський вогонь перейняли у польських харцерів. До Різдва, сподіваються, він запалає у кожній хаті.
«Це щорічна традиція. Ми їдемо на кордон і приймаємо вогонь від польських карцерів, відтак передаємо всім львів’янам, всьому Львову. Спочатку вогонь полякам передають зі самого Вифлеєма», – розповіли пластуни Євген та Марта.
Пластуни передали вогник міському голові. «Це вогонь тепла, але і відповідальності, тому що ми завжди говоримо про єдність нашої громади, але дуже важливо, щоб була єдність в наших родинах, в наших сім’ях і була відповідальність кожного, хто приносить цей вогонь за свою сім’ю, за свою родину», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Втім, Ратуша – це лише початок. Далі у пластунів ще багато роботи. «Вогонь пластуни розносять по лікарнях, школах, у військовий госпіталь обов'язково завітаємо», – уточнила представник прес-служби львівського «Пласту» Наталя Дунай.
Фото Мирослава Пархомика/ZAXID.NET
Окрім того, делегації пластунів передають вогонь українській діаспорі. Також українські пластуни постараються, аби передати вогник до щонайменше десяти різних країн.
«Минулими роками пластуни передавали вогонь виключно до тих країн, з якими межує Україна: Румунія, Білорусь, Прибалтика, частково і до Росії колись передавали. Чимало наших українських громад попросили передати вогонь і їм, вони формують там делегації, це, скажімо, Бельгія, Норвегія, Швеція», – додав координатор акції Тарас Іщик.
У Львові вогонь зберігається в Соборі Святого Юра. Тож львів'яни вже можуть прийти до храму зі свічкою чи лампадкою. Крім того, до Різдва пластуни планують розповсюдити вогонь по усіх церквах Львова, аби кожен міг запалити собі свічку.