Львову потрібна стратегія розвитку, - Кужелюк

10:09, 5 серпня 2011

Львову, як і будь-якому місту, потрібна стратегія розвитку, щоб знати, куди рухається місто. Про це у коментарі ZAXID.NET повідомив голова фракції УНП у Львівській міській раді Юрій Кужелюк.

Нагадаємо, два дні тому Інститут міста представив комплексну Стратегію розвитку Львова.

«Це - перший етап, - зазначив Юрій Кужелюк про загальну стратегію розвитку міста. - Щороку ми приймаємо програми соціально-економічного розвитку, які абсолютно ніколи не виконуються, бо вони ніколи не прив’язані до бюджету, а так вимагає законодавство. Загального погляду на те, а куди ж рухається місто, ми не маємо. Це ще не повністю оформлений документ, це так би мовити проба пера. Вважаю, що ця робота зроблена більш-менш грамотно. Поки що важко сказати про кінцевий результат, але, говорячи про інші міста – це ніколи не буде закінчений документ, бо маючи погляд років на 20-25 наперед, саме життя його корегує: щось відкидається, щось додається. Ми живемо реальним життям, а не колишніми програмами».

«Очевидно, що Львів буде розвиватися. Те, що там (у документі – ред.) з’явилися такі речі, що Львів має все таки щось виробляти, це має бути інтелектуальний продукт, високі технології. Це добре, що з’явилася думка про те, що місту для того, щоб добре жити, необхідно щось виробляти, а не тільки жити туризмом. Яким буде документ остаточний, ми побачимо, коли автори представлять його на рішення сесії, хоча у мене є одне застереження… Будь-який документ повинен робитися фахівцями. Я є прихильником громадських слухань, обговорення громадськістю; але повинна долучатися громадськість, яка в тому розуміється», - зазначив депутат Львівської міської ради.

«Сам факт розробки стратегії є позитивним. Тому що, в чому є проблема? У тому, що міняється влада, міняється міський голова, міняється депутатський корпус щочотири роки, і кожні чотири роки ми маємо розворот, якщо не на 180 градусів (у розвитку міста – ред.), то на 90, бо в кожного є свої погляди. Це як в тому старому фільмі: «Опять власть поменялась». Якщо би був такий документ, у межах якого би діяли всі наступні владоможці - і міські, і депутатські скликання, і міські голови, звичайно, зі своїми певними поглядами, вони б рухались у певному напрямку - з того був би ефект», - запевнив депутат.

З його слів, для такого документу потрібна і відповідна політична воля: коли приймають такий документ, потрібно, щоб ті рішення відображали і в бюджеті, в тому числі підводили під фінансову основу, бо «якщо цього не буде, то це залишиться, так би мовити, лише хорошими намірами».