На першочергові заходи для покращення ситуації зі стоками та вирішення проблеми поганого запаху у Львові треба близько 66 млн грн. Про це на сесії Львівської міської ради 29 вересня розповів заступник мера Володимир Шевчук.
Загалом на комплексні заходи з покращення ситуації зі стоками, забезпечення очисними спорудами, покращення каналізаційних систем та інше, прогнозує він, потрібно понад 420 млн грн.
Міський голова Львова Андрій Садовий пояснив, що неприємний запах у Львові є наслідком в першу чергу скиданню неочищених стоків у каналізаційну систему низкою підприємств у місті. «Тут потрібна серйозна робота державних органів влади», – додав він.
Володимир Шевчук водночас пояснив, що деякі підприємства, наприклад «Ензим» та «Світоч», взагалі не мають очисних споруд, які б давали змогу очистити стоки згідно з нормами і лише тоді зливати їх у каналізаційну систему міста.
Також мер зазначив, що є локальні осередки запаху, пов’язані з тим, що частина районів у місті не каналізована.
«На каналізування 9 районів потрібно 190 млн грн. Немає іншого виходу, треба каналізувати. Також треба проводити роботи з покращення системи очистки стоків», – наголосив Андрій Садовий.
Він зауважив, що якби сьогодні були належного розміру тарифи, це міг би робити «Львівводоканал», однак при рості цін на електроенергію за останні роки на 30%, тарифи на воду у Львові виросли тільки на 8%.
«Роботу, яку ми почали з правоохоронцями (щодо запаху), треба продовжувати. А так виходить, що підприємствам простіше заплатити штраф, ніж вкладати кошти в систему очистки стоків. І місто, на жаль, не має повноважень зупинити роботу таких підприємств, але це можуть робити органи державної влади», – сказав Андрій Садовий.
Водночас депутат Львівської міської ради від «України Соборної» Віра Лясковська наголосила, що робота санітарних служб та прокуратури у вирішенні цього питання не є достатньою, і додала, що є показовим, що на обговоренні питання смороду у сесійній залі сьогодні немає ні головного санітарного лікаря, ні прокурора міста.
«Як «Ензим» випускав, так і буде випускати (неочищені стоки, - ред.)… Хтось отримує хабарі, а хтось нюхає», – сказала вона.