Львову запропонували концепцію розвитку території довкола стадіону

18:20, 22 червня 2011

22 червня у Центрі міської історії Центрально-східної Європи відбулася презентація концепції забудови території навколо стадіону у Львові, яку за допомогою методики «мозковий штурм» розробила міжнародна група архітекторів. Над концепцією працювали експерти з Голландії, Австрії, Польщі та Львова.

Як повідомив кореспондент ZAXID.NET , експерти пропонують розмістити на згадуваній території об’єкти, що матимуть спортивні, рекреаційні, культурні, розважальні функції. Для її збалансованого розвитку також пропонується розмістити комерційні об’єкти та залучати бізнес, який пов'язаний із спортом та центри з програмування.

Зокрема пропонується доповнити стадіон та іподром льодовим палацом із багатьма функціями, збудувати парк, у межах якого створити озеро та парк розваг, який буде однаково цікавий як мешканцям, так і гостям з України і закордону, наприклад, використати тематику українських казок. Фахівці вважають за доречне створення на цій території медичного-оздоровчого центру.

Оскільки на цій території відбувалася зустріч львів’ян і паломників із папою Іваном Павлом ІІ, пропонується розвинути екуменічну функцію – встановити пам’ятник Івану Павлу ІІ та митрополиту Андрею Шептицькому.

Тим часом фахівці не рекомендують переносити на цю територію адміністративні установи. Як прокоментував ZAXID.NET директор Міжнародного інституту інтервізії з Нідерландів Хьюберт Гакой, є вже чимало в світі прикладів, коли розвантаження центральної частини міста таким чином мало негативні наслідки, - центри міст ставали дуже малолюдними і недостатньо привабливими для гостей.

За його словами, центральну частину Львова можна розвантажувати в інший спосіб, - обмежувати рух приватного та вантажного транспорту, надавати пріоритет виключно громадському транспорті. «Це працює, наприклад, у Лондоні», - сказав він.

Загалом фахівці бачать територію довкола стадіону як периферійну, порівняно із центром Львова, однак привабливою для іноземних туристів. «Якщо тут буде представлена сучасна архітектура та привабливі об’єкти, то це може стати додатковим способом впізнаваності Львова, і буде своєрідними воротами для європейців: через територію, де є всі умови для відпочинку, розваг, рекреації, вони будуть рухатися далі, - до того, що є автентичним, саме місцевим», - зазначив Х.Гакой.