Ляпіна звинуватила "УДАР" у провокації

16:40, 14 жовтня 2012

Кандидат від Об'єднаної опозиції від 216 округу в Києві Ксенія Ляпіна вважає грубою провокацією заяву партії "УДАР" щодо необхідності зняття деяких кандидатів від "Батьківщини".

"Оприлюднена сьогодні заява партії "УДАР" з пропозицією до Об'єднаної опозиції зняти кандидатів, які сьогодні згідно з усіма даними соціологічних досліджень перемагають в своїх округах, є грубою передвиборчою провокацією представників цієї політичної сили, яка була ні з ким не погоджена ні в Раді Об'єднаної опозиції, ні у ВО "Батьківщина", –заявила Ляпіна.

"Оголосивши свою ультимативну заяву, партія "УДАР" свідомо зриває переговори по узгодженню кандидатів у 11 із 13 київських виборчих округів, де було вкрай необхідно об'єднати зусилля у боротьбі проти масового підкупу виборців з боку діячів "молодої команди" Черновецького та інших кандидатів від влади", – вважає вона.

Прес-служба депутата повідомляє, що за оприлюдненими 12 жовтня результатами соцопитування, проведеного з 27 вересня по 5 жовтня дослідницьким центром "Імідж-контроль" серед виборців київського округу №216 в цьому окрузі впевнено лідирує Ляпіна.

Якби вибори відбувалися найближчим часом, то серед тих виборців, хто піде на вибори 30,5% - голосували б за Ляпіну, 23% – за Олексія Давиденка (партія "УДАР"), 20% - за Олександра Супруненка (самовисуванець).

Решта кандидатів мають значно нижчі рейтинги, які не перевищують 3%.

За результатами соціологічних досліджень, проведених консорціумом провідних українських соціологічних кампаній на замовлення виборчих штабів Об'єднаної опозиції та УДАРу, які стали відомі ЗМІ 11 жовтня, якби вибори відбулися найближчої неділі, то у 216 окрузі за Ляпіну голосували б 19,1% (від усіх опитаних), а за Давиденка - 12,7%.

Як відомо, Ляпіна є серед кандидатів, яких "УДАР" пропонує "Батьківщині" зняти на свою користь.

Як інформував ZAXID.NET, 14 жовтня "УДАР" подав заяву до ЦВК із заявою про скасування реєстрації кандидатів у мажоритарних округах, які знімаються на користь кандидатів від ВО "Батьківщина" та опозиційно налаштованих самовисуванців.

Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.

Спостерігачів від Канади уже відзначили, що в Україні підготовка до парламентських виборів відбувається на тлі широкомасштабного підкупу виборців, використання адмінресурсу та процедурних порушень.

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) у проміжному звіті за період з 5 серпня по 9 вересня констатувала активне використання кандидатами в депутати адміністративного ресурсу.