Люди на пікеті під Львівською залізницею відстоюють земельні питання

13:06, 11 серпня 2015

Кілька десятків мешканців смт. Брюховичі та Рясної-Руської вийшли сьогодні з пікетом під стіни управління Львівської залізниці. Все тому, як стверджують пікетувальники, що залізниця незаконно відбирає у них землі, виготовляючи собі документи на смугу відводу. За словами людей, ця земля ніколи не належала залізниці, натомість, мешканці мають на неї усі документи.

На цих земельних ділянках більшість людей вже побудували домівки. Тепер залізниця відбирає ці землі через суди. Хоч і мешканці запевняють, що жили там ще задовго до того, як з’явилася колія. Тяганина ж триває вже понад три роки, а суди виграє залізниця.

«Перший позов ми отримали 3 роки тому і по сьогоднішній день нас тягають по судах, ґрунтуючи свої позовні вимоги на якихось документах, про які ніхто, крім залізниці, не знає. Тобто вони в судах опираються на те, що наша Брюховицька селищна рада порушила законодавство, прийнявши рішення виділити нам землю у Брюховичах, на якій вже більше 50-ти років наші діди працювали, ми маєм цю землю в користуванні з 50-х років. Ця смуга відводу, згідно з якою вони хочуть зробити документи, не відповідає чинному законодавству і не відповідала законодавству за радянських часів», – розповіла ZAXID.NET мешканка Брюхович Надія Тарасюк.

Люди півтори години чекали, щоб до них вийшов начальник Львівської залізниці Богдан Піх, проте цього так і не трапилось. Спершу ситуацію прокоментував його підлеглий.

«Люди прийшли відстоювати свої права на землю, залізниця відстоює свої права на землю. Ми йдемо в суди, суддя вирішує, хто правий, а хто ні. У свій час Брюховицька селищна рада роздавала землю, яка їм не належала, з нами не погоджували. Тому зараз склалася така ситуація», – зазначив начальник служби з управління майнових та земельних ресурсів Львівської залізниці Дмитро Лазарєв.

Коли в людей терпець чекати увірвався, обурені пікетувальники самі пішли до Богдана Піха. На вході в установу охорона перешкоджала людям зайти всередину. Врешті Богдан Піх погодився прийняти у себе кількох представників громади.

Люди вимагали, щоб на зустріч впустили і журналістів, проте охорона цієї вимоги не виконала навіть попри роз’яснення міліцією, що такі дії є перешкоджанням професійній діяльності журналіста і несуть за собою кримінальну відповідальність.

У результаті протистояння на прохідній управління залізниці розбили скло. Журналістів так і не впустили. Під час зустрічі з начальником Львівської залізниці домовилися, що Богдан Піх впродовж 10-ти днів створить робочу групу, аби вирішити цей конфлікт.

«В кінцевому результаті з нашої розмови було ясно одне: залізниця не збирається йти ні на які поступки громаді і все керується тою смугою відводу, яка була прийнята в 50-60 роки. І посилається на рішення суду», – розповів представник громади Богдан Каспер.

Після пікету люди пішли висловити свої прохання і голові Львівської облдержадміністрації Олегові Синютці.