Десятки тисяч людей в Україні донині живуть у приватних гуртожитках. Свого часу ці гуртожитки були внесені до статутних фондів, тоді – державних підприємств, які стали приватними.
Люди в таких гуртожитках живуть наче раби. Вони повністю залежні від власників цих приміщень. Цих жителів можна продати, разом з гуртожитком, або передати в іпотеку, чи просто обміняти.
Така доля спіткала мешканців гуртожитку на вул. Б. Котика, 4 у Львові.
Ще в 1993 році в результаті корпоратизації «Укрбуд» державне підприємство «Львівська автобаза №1»(далі – автобаза) перетворили на відкрите акціонерне товариство. Будівлю гуртожитку внесли до статутного фонду ВАТ «Львівська автобаза №1» у 2002 році. Нові власники скористались прогалиною в законодавстві і незаконно заволоділи фондом колишнього державного підприємства.
Що відбувалося далі?
Автобаза відчужує будівлю гуртожитку ТЗОВ «Бізнес-центр Олеко» разом з людьми, які там мешкають. А в 2006 році власником гуртожитку стає фізична особа Когут О.П., який передає гуртожиток разом з людьми в іпотеку.
Чи реагувала на це Львівська міська рада?
Сотні судових засідань спільно з прокуратурою та мешканцями, на жаль, не призвели до успіху.
Що відбувається зараз?
Людей «продають» знову. Всього за 5 266 000 грн. На платформі СЕТАМ 12 березня виставлено на продаж приміщення гуртожитку ІІІ, IV, V поверхів, загальною площею 1312,2 м2., за адресою: м. Львів, вул. Котика Б., буд. 4. Зареєструвалося вже 4 учасники. Торги не відбулись через несплату гарантійного внеску. Але очевидно, що це повториться найближчим часом.
Скрін з сайту setam.net.ua
Потенційних покупців хочу попередити про те, що ви можете стати «рабовласниками», бо за цією адресою проживає 25 сімей.
Мешканці гуртожитку
Там вони живуть, виховують дітей, відпочивають від важкого робочого дня.
Від імені Львівської міської ради стверджую – ми не дозволимо виселити жодну сім'ю!