Спортсменам та відомим людям із шоу-бізнесу немає сенсу балотуватися за мажоритарними виборчими округами, адже голоси виборців можна здобути лише конкретними справами для округу, а не через загальну упізнаваність. Пояснення "я тут живу" чи "я тут виріс" не має абсолютно ніякої ролі для електорату, переконаний політтехнолог Віктор Небоженко.
Експерт пояснив, чому у списках партій та по мажоритарці йде так багато відомих людей: "Основна причина не у них і не в моді на спортсменів та людей шоу-бізнесу, а в тому, що існує надзвичайно гострий дефіцит представницьких осіб загалом в Україні. Сьогодні немає яскравих особистостей, до яких би однаково ставились як з однієї, так і з іншої сторони Дніпра, і верхівка, і низи. От у чому проблема", - цитує його УНН.
Він зазначив, що в Україні існує проблема дефіциту яскравих політичних імен та особистостей.
"Зверніть увагу: ці люди не є моральними авторитетами, вони просто мають загальновідомі обличчя, на які немає негативної реакції", - зазначив В. Небоженко.
За його словами, відомі у сфері шоу-бізнесу чи спорту мажоритарними не мають шансів на успіх під час виборів у мажоритарному окрузі.
"Це зарозумілість, такі люди думають, що популярність легко конвертується і голоси виборців, але це не правда. Одна справа говорити про партійні списки, а коли відома людина йде по мажоритарці, то я не бачу у нього багато шансів виграти. Мажоритарка – це професійна робота бізнесмена, політика або бюрократа, а спортсмену, науковцю чи людині шоу-бізнесу там немає чого робити", - сказав політолог.
На думку політтехнолога, участь подібних кандидатів у депутати у мажоритарних округах нагадує рулетку.
"Обґрунтування, мовляв я там народився чи живу – це нічого не говорить виборцям, їм це не підходить. Більшість із таких осіб навіть не розуміють, яка гра насправді йде і що це таке. У їх розумінні це рулетка: вони зареєструвались і от вже з першої хвилини вони думають, що виборець сидить і дивиться кого вибрати. Але ж це не так. Такі мажоритарними не зовсім розуміють специфіку політичної діяльності та передвиборчих кампаній загалом. Вони думають приблизно так: якщо я чогось домігся в одній сфері, чому не спробувати себе в іншій. Але це не пройде, зараз не 91 рік", - додав В. Небоженко.
Нагадаємо, у партійних списках можна зустріти Таїсію Повалій, Андрія Шевченка, Марію Матіос, Андрія Джеджулу та інших відомих осіб, які не мають безпосереднього відношення до політики, а скоріше до культури чи шоубізу.
Діячі шоубізнесу та люди, дотичні до нього, ідуть і в мажоритарних округах. Зокрема, кандидатурою від парті Олега Ляшка іде телеведуча Наталя Розинська.
А у 55 виборчому окрузі Донецької області іде продюсер Тимофій Нагорний. У декларації, яку подав кандидат, указано, що він тимчасово не працює. За минулий рік Т.Нагорний нічого не заробив, але має 80 тисяч гривень на рахунках банках. У власності Т.Нагорного є лише квартира площею 62,3 метра квадратних.
Крім того, за оцінками експертів, середня зважена ціна передвиборчої кампанії для депутата-мажоритарника становитиме 2-3 млн дол.