«Людина прочитала, у неї відклалося. Все»

Василь Пісний відрікся від родини і прописався у гуртожитку

16:55, 20 травня 2016

Заступник начальника управління «К» Служби безпеки України Василь Пісний знову звернувся до суду з вимогою видалити з сайту ZAXID.NET розслідування дворічної давності щодо його минулого досвіду перебування в СІЗО. Пісний також має намір знову домагатися виплати йому 100 тис. грн моральної шкоди від авторів цього розслідування, хоча Франківський суд Львова ще у червні 2014 року визнав такі претензії безпідставними.

Чергове засідання відбудеться вже 25 травня у Франківському районному суді міста Львова.

Нагадаємо, перший раз Василь Пісний звернувся до суду у квітні 2014 року. Він вимагав спростувати та видалити з сайту ZAXID.NET статтю «З економічною злочинністю в Україні боротиметься «Антибіотик», у  якій йшлося, зокрема,  про його затримання у 1995 році слідчими управління внутрішньої безпеки МВСУ у Львівській області за підозрою у рекеті та контрабанді. У цій статті також детально описувався бізнес та маєтки його родини.

Нині 53-річний генерал СБУ Василь Пісний офіційно не володіє жодним нерухомим чи рухомим майном. Навіть звертаючись до суду, Пісний мусить вказувати «фейкові» адреси. Наприклад, у 2014 році у його заяві до суду була вказана адреса двокімнатної квартири на вул. Науковій у Львові. Як виявилось, він там ніколи не мешкав. У розпорядження суду є офіційні пояснення мешканців цієї квартири, які заперечують навіть факт знайомства з Василем Пісним. В іншому зверненні до суду він взагалі вказував адресу гуртожитку в Києві.

Окрім житла, у Пісного, виявляється, нема й родини. Його адвокат офіційно заявив у суді, що він «бозна-коли» розлучився зі своєю дружиною Ольгою Костик, а тому її майно, а також майно їхньої спільної доньки, не може вважатися спільним.  Досить дивне твердження, бо хоча Пісний і справді офіційно розлучився з Костик на початку 2000-х, є багато доказів, що це було фіктивне розлучення і він продовжує вести спільне життя і господарство зі своєю сім’єю.

За два роки, поки ця справа розглядається різними судовими  інстанціями, Василь Пісний жодного разу не з'явився суд. Не буде його і 25 травня, коли має відбутись чергове засідання у цій справі, оскільки суддя Франківського суду Галина Мигаль вирішила, що можна розглядати справу і без його присутності.

Втім, інтереси Василя Пісного у суді представляє адвокат Ярослав Снігур, тому ставлення Пісного до цієї справи можна оцінити з його висловів. Попри те, що Снігур уже програв ту ж справу, Василь Пісний не відмовився від його послуг, з чого можна зробити висновок, що він цілком довіряє компетентності цього юриста.

Для того, щоб читачі ZAXID.NET мали змогу переконатися, з чим журналістам доводиться мати справу у таких засіданнях, ми підготували коротку добірку цитат пана адвоката.

 ***

Про замовні статті

«Оскільки я вважаю, що дана стаття є замовленою статтею, присутність Пісного в засіданні не є обов’язковою».

Про обгрунтування суми моральної шкоди у 100 тис. грн

«В чому полягає моральна шкода Василя Пісного? Навіть для одного чоловіка потратити, ну нехай 2 грн свого часу, щоб сказати, що те, що там надруковано – то неправда. Ну от і помножте. Чому не мільйон? Тому що пожалів ваших журналістів».

Про право журналістів проводити розслідування

«Журналісти проводять своє журналістське розслідування, хоча, як на мене, не наділені такими повноваженнями».

Про правильну кількість рядків

«Для чого ви розшифровували – за що затримувався Василь Пісний? Скільки рядків з опису було про те, що затримувався – і скільки рядків про те, що за справу закрили за реабілітуючою обставиною?»  

Про стиль

«В даному випадку підзаголовок мав бути написаний наступним чином – «Тоді-то, тоді-то незаконно була порушена кримінальна справа, яка була скасована тоді-то, тоді-то, і особа, яка незаконно утримувалася в СІЗО, була звільнена».

Про репресії щодо Пісного

«Ваша честь, якщо повернутися до подій 37-го року, які були в Україні 30-х років, у нас маса людей були засуджені. То давайте писати, що маса людей були засуджені, але як вони були засуджені? Пізніше всі ці люди були реабілітовані».

Про українських і російських журналістів

«Ваша честь, одні і ті ж самі події висвітлюються журналістами, які не позбавлені цього звання, і українськими, і російськими. Кому довіряють більше – українським журналістам чи, можливо, Дмітрію Кисельову, який веде свої програми? Мені здається, що на сьогоднішній день це вдале порівняння з відповідачами по даній справі».

Як посіяти інтерес

«Сформульована ця інформація таким чином, щоб посіяти інтерес у простого пересічного громадянина».

Про розлучення

«Чому в другій частині статті ви описує бізнес Василя Пісного, а насправді – це бізнес його колишньої дружини. Ви вважаєте, що розлучений бозна-коли чоловік – це є сімейний бізнес?».

Про 25-й кадр в текстах

«Сама назва цього підзаголовку, а вона звучить «Сімейний бізнес Василя Пісного»… У Пісного немає сім’ї, з 2000 року. Тому «Сімейний бізнес Василя Пісного» – це ніщо інше, як психологічний вплив на широке коло читачів. Своєрідний 25-й кадр. Людина прочитала, у неї відклалося. Все».